Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 4 października 2023
w Esensji w Esensjopedii

Neues Theater w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
Od 6 do 26 maja w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się wystawa pt. „Neues Theater”.

CSW Zamek Ujazdowski

Neues Theater w Warszawie

Od 6 do 26 maja w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się wystawa pt. „Neues Theater”.
W listopadzie 2011, Daniel Kötter zrealizował w Warszawie akcję filmowo-€“ performatywną. Odwołując się do konkretnego wydarzenia (przekształcenia hali Miejskiego Przedsiebiorstwa Oczyszczania w Nowy Teatr) podnosił kwestię udziału różnych podmiotów społecznych w definiowanie miejsca pracy i sztuki w przestrzeni miejskiej. Film – performance – instalacja, którą zaproponował niemiecki artysta, była jednak nie tyle spektaklem rzeczywistości, ale odwołaniem do zasad eksperymentalnego filmu strukturalnego: pokazywania szwów produkcji artystycznej, kadrowania, montażu, aparatu. Na podstawie przeprowadzonej na żywo akcji filmowo-€“ teatralnej powstał film, który prezentowany będzie w ramach VIDEO ROOM.
Daniel Kötter (ur. 1975) – mieszka i pracuje w Berlinie. W latach 2008 – 2011 pracował nad trylogią „Arbeit und Freizeit”, która jest głosem w dyskusji na temat znaczenia pracy w praktykach artystycznych. Stworzone we współpracy z kompozytorem Hannesem Seidlem spektakle muzyczno-teatralne pokazywane były na międzynarodowych festiwalach – m.in. w Wenecji i Madrycie. W 2010 roku rozpoczął nową serię prac – instalacji, prac filmowych, dyskursywnych – na temat urbanistycznych i socjopolitycznych uwarunkowań performatywności – staats-theater, realizowanych m.in. w Teheranie, Lagos, Berlinie. W swojej praktyce Daniel Kötter eksperymentuje z formatami teatralnego i muzycznego przedstawienia, modelami kolaboracji z artystami i nie-artystami, sztuką wideo w kontekście różnych sposobów prezentacji – wystawy, performance, filmu. Tworzy wielokanałowe instalacje wideo i alternatywne formy koncertowe. Jako reżyser, filmowiec, badacz czy kompozytor problematyzuje system sztuki w odniesieniu do przestrzeni publicznej, przygląda się sieci aktorów, w których uruchamiane jest rozumienie obrazów, instytucji, praktyk artystycznych. Jego strukturalne podejście do filmu rozszerza znaczenie formy dokumentalnej, jest praktycznym namysłem nad sposobami percepcji, daje impuls do badania ograniczeń gatunkowych narracji.
koniec
7 maja 2013
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
00-467 Warszawa, ul. Jazdow 2
tel. +48 022 628 12 71, +48 022 628 12 72
fax +48 022 628 95 50
Czynne: wtorek - niedziela: 11.00 - 19.00, piątek: 11.00 - 21.00
Wstęp: bilet normalny: 12 zł, ulgowy: 6 zł, rodzinny: 20 zł

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Od: 2013-05-06 19:00
Do: 2013-05-26
CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, Aleje Ujazdowskie 6

Najnowsze

Promocja: Parasol ogrodowy – jaki wybrać?

24 IX 2023

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a mimo to pogoda nas rozpieszcza. To idealny moment na to, by kupić parasol ogrodowy. Producenci zwykle nieco obniżają ceny w związku z mijającym sezonem, a jednocześnie wybór jest duży. Parasol to zakup na lata, przez zimę bez problemu przechowasz go razem z meblami ogrodowymi. Podpowiadamy zatem, jakie parasole ogrodowe warto wybierać.

więcej »

Odkurzacz basenowy: jak skutecznie utrzymać czystość w Twoim basenie?

16 IX 2023

Odkurzacz basenowy to niezwykle przydatne narzędzie, które pomaga utrzymać czystość w Twoim basenie. Dzięki niemu możesz skutecznie usunąć zanieczyszczenia, takie jak liście, piasek czy owady, które gromadzą się na dnie i powierzchni zbiornika. Warto zainwestować w odkurzacz basenowy, ponieważ pozwala zachować krystaliczną czystość basenu, co ma kluczowe znaczenie dla komfortu i zdrowia korzystających z niego osób.

Dlaczego utrzymanie czystości w basenie jest ważne?

więcej »

Jaki prezent dla 6-latka wybrać?

13 IX 2023

Idealny prezent dla 6-latka jest dużo większym wyzwaniem niż dla noworodka czy niemowlęcia. Dziecko w tym wieku ma już jasno sprecyzowane zainteresowania i co najważniejsze oczekiwania. Nietrafione upominki mogą spotkać się nie tylko z odrzuceniem, ale wręcz z wyraźnym sprzeciwem. Dlatego też warto z wyprzedzeniem zaangażować się w poszukiwania i znaleźć taki pomysł na gift, który przypadnie dziecku do gustu. Jaki prezent dla 6-latka wybrać? Czym się kierować, chcąc kupić świetny prezent (...)

więcej »

Polecamy

Zobacz też

Tegoż autora

CSW Zamek Ujazdowski
— Samolub w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Świadectwo w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Razem / Osobno w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Co outsider może nam powiedzieć o rzeczywistości w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Ukrainian news w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Numer czternaście, dom w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Trwałe rzeczy w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Auroryt w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Freedom Club w Warszawie

CSW Zamek Ujazdowski
— Retorsje w Warszawie

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.