Nasłuchiwanie: NiepodległośćPolskie Radio Trójka i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu 3. Teksty konkursowe można nadsyłać do 30 września 2018 roku.
Polskie RadioNasłuchiwanie: NiepodległośćTrójka i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na dramat radiowy „NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ”. Wyróżnione słuchowiska zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu 3. Teksty konkursowe można nadsyłać do 30 września 2018 roku. Celem konkursu jest rozwój polskiej dramaturgii radiowej, dlatego ważnym kryterium oceny nadsyłanych utworów będzie oryginalna poetyka tekstów przeznaczonych do realizacji dźwiękowej i ich długość związana z radiowym formatem słuchowiska. W 2018 roku – roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – temat konkursu odnosi się do historii. Ma jednak charakter uniwersalny, a zakres skojarzeń związanych z kluczowym pojęciem NIEPODLEGŁOŚCI pozostaje wyłączoną domeną artystów. Na teksty inspirowane wydarzeniami, które doprowadziły do powstania wolnej Polski, a także samym pojęciem niepodległości, czekamy do końca września. W listopadzie jury ogłosi nazwiska laureatów. Nagrody Wręczenie nagród odbędzie się podczas maratonu słuchowisk „NASŁUCHIWANIE” w Instytucie Teatralnym w Warszawie. Wyróżnione utwory będziemy mogli usłyszeć w listopadzie i grudniu na antenie Programu III. Słuchowiska zostaną też udostępniane w internecie w formie podcastów. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. 10 000 za I miejsce, 7 000 za II miejsce, 5 000 za III miejsce oraz dwa wyróżnienia po 2 000 złotych. Partnerem konkursu jest Instytut Teatralny w Warszawie oraz Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN. Szczegóły konkursu w regulaminie na stronie internetowej polskieradio.pl/trojka oraz na antenie Programu III. ![]() 13 lipca 2018 |
Centrum Kultury i Sportu w Karczewie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, zrzeszone i niezrzeszone w związkach twórczych. poetów z kraju i zagranicy, mające ukończone 18 lat do udziału w konkursie poetyckim.
więcej »Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza XI edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.
więcej »Prezentujemy Regulamin XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Krzewniaka, tradycyjnie zapraszając do wzięcia w nim udziału.
więcej »Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 6
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 5
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 4
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 3
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki, cz. 2
— Jadwiga Hajdo
Pod wielkim urokiem małej kropki
— Jadwiga Hajdo
Polskie Radio
— Wspieramy polskich artystów
Polskie Radio
— Czterdzieści i cztery w radiowej Dwójce
Polskie Radio
— „Solaris” Stanisława Lema zwycięża
Polskie Radio
— Polski Top Wszech Czasów
Polskie Radio
— XVIII Konkurs Festiwalu „Nowa Tradycja” dla muzyków folkowych
Polskie Radio
— Wybierz Folkowy Fonogram Dwójki 2013
Polskie Radio
— XVII Konkurs Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”