Nasza Księgarnia Wydawcą Stulecia!Wydawnictwo Nasza Księgarnia zostało wyróżnione tytułem Wydawcy Stulecia przez redakcję Magazynu Książki, jak czytamy w uzasadnieniu: „w uznaniu artystycznej klasy i edytorskiego dorobku i za mistrzowskie wykorzystanie słowa i obrazu w służbie czytelnikowi”.
EsensjaNasza Księgarnia Wydawcą Stulecia!Wydawnictwo Nasza Księgarnia zostało wyróżnione tytułem Wydawcy Stulecia przez redakcję Magazynu Książki, jak czytamy w uzasadnieniu: „w uznaniu artystycznej klasy i edytorskiego dorobku i za mistrzowskie wykorzystanie słowa i obrazu w służbie czytelnikowi”. Serdecznie gratulujemy! Z Wydawnictwem Nasza Księgarnia od lat łączy nas miła współpraca. Życzymy sukcesów i wszelkiej pomyślności w dalszej działalności edytorskiej, która od wielu lat ma swój udział w kształtowaniu pokoleń czytelników. Nasza Księgarnia o sobie: „Nasza Księgarnia” to jedna z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce. Działalność edytorską rozpoczęła w sierpniu 1921 roku. W okresie międzywojennym przewagę w produkcji wydawniczej stanowiły książki metodyczne dla nauczycieli oraz podręczniki szkolne. Książki dla dzieci, choć produkowano ich znacznie mniej, odznaczały się bogatą, jak na owe czasy, szatą graficzną. Do września 1939 r. nakładem NK ukazały się ogółem 454 tytuły. W latach 1939–1945, w czasie wojny, „Nasza Księgarnia” nie przerwała działalności wydawniczej, zmieniła tylko jej formy, przystosowując je do warunków pracy konspiracyjnej. Po wojnie, 10 czerwca 1945 r., wydawnictwo przekształciło się w spółdzielnię pod nazwą Instytut Wydawniczy „Nasza Księgarnia”. A 1 stycznia 1954 r. stała się przedsiębiorstwem państwowym. Początkowo jego nazwa brzmiała: „Państwowe Wydawnictwo Literatury Dziecięcej Nasza Księgarnia”. W lutym 1960 r., decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki, została zmieniona na „Instytut Wydawniczy Nasza Księgarnia”. W 1992 roku Naszą Księgarnię przekształcono w przedsiębiorstwo prywatne. Z wydawnictwem przez wiele lat związani byli tacy autorzy, jak np. Alina i Czesław Centkiewiczowie, Hanna Ożogowska, Czesław Janczarski, Jan Brzechwa, Adam Bahdaj, Helena Bechlerowa, Irena Jurgielewiczowa, Edmund Niziurski, Janusz Domagalik, Ewa Szelburg-Zarembina, Hanna Januszewska, Irena Tuwim, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Wanda Chotomska, Ewa Nowacka oraz ilustratorzy Bohdan Butenko, Hanna Czajkowska, Bożena Truchanowska, Maria Orłowska-Gabryś, Zbigniew Rychlicki, Jan Marcin Szancer, Olga Siemaszko, Zdzisław Witwicki. ![]() 31 stycznia 2019 |
Polska Fundacja Fantastyki Naukowej już w najbliższą sobotę inauguruje cykl spotkań literacko-naukowych „Fantastyka i Futurologia”.
więcej »Ogłoszono listę finalistów nagród Hugo 2022 za utwory, które swoją premierę miały w roku 2021.
więcej »Wkrótce nakładem Wydawnictwa IX ukaże się antologia „24.02.2002”. Całkowity zysk z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie organizacji Mission Proliska niosącej pomoc ukraińskim cywilom w obszarach objętych działaniami wojennymi.
więcej »Rzeczy, które robisz w piekle, będąc martwym
— Marcin Knyszyński
Bulwar Zachodzącego Słońca 2
— Marcin Knyszyński
Borat Dzong-Un z pasem szahida
— Marcin Knyszyński
Rozkład i rozkładówka
— Marcin Knyszyński
Nowoczesny mit
— Marcin Knyszyński
Horror rzeczywistości
— Marcin Knyszyński
Osaczona
— Marcin Knyszyński
Pan życia i śmierci
— Marcin Knyszyński
Jezus na miarę naszych czasów
— Marcin Knyszyński
Imitacje
— Marcin Knyszyński
Prezentownik książkowy 2021
— Esensja
Książka roku 2019
— Esensja
10 najlepszych książek 2018 roku
— Esensja
Książka Roku 2018 – nominacje
— Esensja
Esensja w pierwszej piątce
— Esensja
20 najlepszych książek 2017 roku
— Esensja
Książki Roku 2017 – nominacje
— Esensja
Wybieramy książkę roku 2017!
— Esensja
Nasza Księgarnia
— Wielki powrót detektywa Pozytywki
Nasza Księgarnia, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI
— Wystawa ilustracji Marianny Sztymy w Warszawie