„Blankets” po polsku i inne zapowiedzi komiksoweMający na swoim koncie publikację albumów „Blaki”, „Wyznania właściciela kantoru” i „Alicja” wydawca zapowiada kolejne tytuły tak z rynku polskiego, jak i z zagranicy. Nad komiksami „Esensja” objęła patronat medialny.
„Blankets” po polsku i inne zapowiedzi komiksoweMający na swoim koncie publikację albumów „Blaki”, „Wyznania właściciela kantoru” i „Alicja” wydawca zapowiada kolejne tytuły tak z rynku polskiego, jak i z zagranicy. Nad komiksami „Esensja” objęła patronat medialny. Na październik zapowiedziano cztery tytuły. Zapoznajmy się z opisami wydawcy: ![]()
Wyszukaj / Kup Waciane Kafliki Żyttu scen.: Dominik ‘Lucek’ Szcześniak rys.: Maciej Pałka format: 60 stron w czerni i bieli; 175×250mm; papier kredowy; miękka oprawa nakład: 400 egzemplarzy cena: 12,— „Waciane Kafliki Żyttu” to trzy historie o kilku postaciach. To historie o chorym człowieku, podstępnym lekarzu, piłce nożnej, bojówkowej organizacji, sekcie, stygmatach Janosika, superbohaterze w polskim wydaniu, fanatyku religijnym, kotach i wyobcowaniu, oraz prawdopodobnie o miłości. Ponoć wszystkie historie są o miłości. To również historie o trzech różnych rodzajach śmierci. „Waciane Kafliki Żyttu” Szcześniak narysował sześć lat temu i opublikował w dwóch odsłonach w fanzinie „Ziniol”. Ten album to odświeżona wersja tych historii wykonana przez Macieja Pałkę oraz jedna zupełnie nowa opowieść już w jego samodzielnym wykonaniu. ![]()
Wyszukaj / Kup Benedykt Dampc. Prywatny detektyw. scen.: Jerzy Szyłak format: 56 stron w czerni i bieli/kolorze; 175×250mm; papier kredowy; miękka oprawa nakład: 400 egzemplarzy cena: 15,— Postać stworzona przez Szyłaka i Służałego powraca. Nadal jest mężczyzną po przejściach i prywatnym detektywem. W dalszym ciągu nosi nazwisko, które wśród mieszkańców Krakowa wywołuje pewne zdziwienie, na Kaszubach jednak należy do często spotykanych. Tym razem pojawi się w serii dłuższych i krótszych opowieści, zrealizowanych przez różnych rysowników, z których każdy tworzy we własnym stylu i pokazuje nam trochę inne wyobrażenie głównego bohatera. Wszystkie zaprezentowane w albumie komiksy są skończonymi i zamkniętymi historiami. Scenariusze do prawie wszystkich zostały napisane z myślą o tej właśnie publikacji. Jedynie „Pasażer” Huberta Ronka powstał na potrzeby „Opowieści tramwajowych” i tam miał swoją premierę. ![]()
Wyszukaj / Kup Pozdrowienia z Interstrefy. Antologia komiksów Rafała Szłapy scen. i rys.: Rafał Szłapa format: 72 strony w czerni i bieli/kolorze; 175×250mm; papier kredowy; miękka oprawa nakład: 400 egzemplarzy cena: 15,— „Pozdrowienia z Interstrefy” to zbiór opowieści rysowanych przez Rafała Szłapę. Rafał zabiera czytelników w podróż do świata swoich krótkich komiksów, starszych i nowszych, znanych i premierowych. Strona autora www.interstrefa.com daje nam jedynie przedsmak tego, co znajdzie się w tym zbiorze. Wśród opowieści znajdą się m.in. „Sierpniowa Niobe” – w końcu w kolorze, „Drużyna Ktulu”, premierowy kryminał „Operacja swoi”, znana na amerykańskim rynku „Niewrażliwość”, remasterowane pierwsze odcinki „Polskiego Zombie”, a również krótkie historie zapowiadające serię „Bler”. ![]()
Wyszukaj / Kup Zagubiona dusza scen. i rys.: Brian Lee O’Malley format: 160 stron w czerni i bieli/kolorze; 140×192mm; papier offsetowy; miękka oprawa nakład: 1000 egzemplarzy cena: 26,— Poznaj opowieść, którą zadebiutował Brian Lee O’Mallye! To komiks o dorastaniu, który zadowoli zarówno miłośników komiksów amerykańskich, jak również mangi, gdyż autor należy do nurt rysowników amerykańskich wykorzystujących ten styl. Raleigh straciła duszę. Skradł ją kot – w każdym razie tak mówi innym – a raczej mówiłaby, gdyby w ogóle z kimkolwiek rozmawiała. Ale to oznaczałoby rozmowę z ludźmi, a sama myśl o takowej interakcji napawa ją przerażeniem. W jaki sposób taka nieśmiała nastolatka znalazła się w samochodzie z trójką rozrywkowych znajomych ze szkoły, podróżujących po bezdrożach? Bycie zmuszonym do kontaktu z rówieśnikami to zupełna nowość dla Raleigh, ale być może tego właśnie jej trzeba – albo pomoże jej zrozumieć, czego jej trzeba – lub chociaż pomoże zrozumieć, że to, czego jej trzeba, zawsze było obok niej. W grudniu z kolei ukaże się: ![]()
Wyszukaj / Kup Blankets scen. i rys.: Craig Thompson format: 592 strony w czerni i bieli/kolorze; 175×250mm; papier offsetowy; twarda oprawa nakład: 1000 egzemplarzy cena: 80,— (przedsprzedaż lipiec-siepień) / 90,— (przedsprzedaż wrzesień-październik) / 100,— (cena okładkowa). Jedna z najciekawszych premier roku w Polsce! Bestseller nagradzany wieloma nagrodami branżowymi po obu stronach oceanu (m.in. Harvey, Eisner i Ignatz Awards oraz Prix de la critique) to niezwykle ciepła opowieść autobiograficzna. Przez krytyków i recenzentów ta powieść graficzna (graphic novel) uznana została za wielki krok w rozwoju tego gatunku komiksu. To opowieść o dzieciństwie w ewangelickiej rodzinie, pierwszej miłości i dorastaniu. Autor wspomina swoje życie – niezwykle surowe, czasami wręcz brutalne wychowanie przez rodziców; wspólne zabawy i konflikty z bratem; wzniosłe przeżycia i obsesje pierwszej miłości oraz stosunku do Boga. Thompson pokazuje wpływ swojego dzieciństwa i dorastania na jego dorosłe życie, skłaniając czytelników do refleksji nad własnymi przeżyciami. Momentami jest tak intymny, że ma się ochotę zamknąć książkę i przestać go podglądać. O „Blankets” na łamach „Esensji” rozmawiali Tomasz Gut, Tomasz Kontny i Daniel Gizicki w tekście „Katalizator światopoglądu”. ![]()
Wyszukaj / Kup Dom Żałoby scen.: Dominik Szcześniak rys.: Maciej Pałka, Hubert Ronek format: 52 strony w czerni i bieli; 175×250mm; papier offsetowy; miękka oprawa nakład: 400 egzemplarzy cena: 10,— Pierwsze dwie opowieści z wielowątkowej serii, tworzonej już od pięciu lat. Komiks opowiada o miejscu, w którym marzenia się spełniają. Jest jednak jeden szkopuł – marzenia niektórych mogą stać się koszmarami innych. To również komiks o zerwaniu z dotychczasowym poukładanym życiem i wciągnięciu w wir przygody, w najmniej przez nas oczekiwanym momencie. To moralitet, który uczy nas że każda decyzja jest dokonywaniem wyboru między mniejszym złem. Poznaj początki interesująco zapowiadającej się polskiej serii grozy! Cały zestaw w grudniowy w przedsprzedaży za 60zł. W przedsprzedaży również „Blankets” za 80zł do końca sierpnia, a 90zł do końca października. Informacje i zapytania: timof@timof.pl Zamówienia: sklep@timof.pl ![]() 20 sierpnia 2006 |
Wydawnictwo Egmont podaje datę polskiej premiery najnowszego, czterdziestego albumu „Asteriksa”. Jest to 27 października 2023 roku.
więcej »W odpowiedzi na duże zainteresowanie polskich czytelników, w roku 2023 Egmont po latach wraca do wydawania mangi.
więcej »W dniach 10-11 grudnia br. w hali nr.3 Centrum Targowo-Wystawienniczego EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 odbędzie się zimowa edycja Warszawskich Targów Fantastyki.
więcej »Kurde blaszka!
— Marcin Knyszyński
Podpatrywanie człowieczeństwa
— Marcin Knyszyński
Suprawielki pantechnobarok
— Marcin Knyszyński
Teraz (naprawdę) mamy kryzys
— Marcin Knyszyński
Zielone koszmary
— Marcin Knyszyński
To jest Sparta!!!
— Marcin Knyszyński
Między złotem a srebrem
— Marcin Knyszyński
Ten, którego nadejście zauważasz
— Marcin Knyszyński
Samotni wśród bliskich
— Marcin Knyszyński
Gdy zło zwycięża…
— Marcin Knyszyński
Zawieja w Michigan
— Paweł Ciołkiewicz
Tajemnica Pana X
— Robert Wyrzykowski
Poszukiwacze zaginionej duszy
— Robert Wyrzykowski
Koty, stygmaty Janosika i orzeszki ziemne
— Robert Wyrzykowski
Detektyw Dampc na tropie zaginionej intrygi
— Robert Wyrzykowski
Alternatywnie nie zawsze oznacza dobrze
— Dagmara Trembicka-Brzozowska
Uprasza się o ostrożność
— Dagmara Trembicka-Brzozowska
Jak Tajfun być
— Tomasz Nowak
Legendarna historia Polski
— Paweł Ciołkiewicz
Zawieja w Michigan
— Paweł Ciołkiewicz
Esensja czyta dymki: Luty 2018
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch
Esensja czyta dymki: Styczeń 2018
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady
Esensja czyta dymki: Grudzień 2017
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady
Esensja czyta dymki: Listopad 2017 (2)
— Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady
Esensja czyta dymki: Październik 2017
— Marcin Mroziuk, Marcin Osuch, Konrad Wągrowski