Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 października 2021
w Esensji w Esensjopedii

Komiksy

Magazyn CCX

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

komiksowe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Po komiks marsz: Kwiecień 2016

Esensja.pl
Esensja.pl
Komiksowy kwiecień-plecień przeplata wznowienia, nowości, kontynuacja. Rynek nadal błyszczy a czytelnicy mogą narzekać jedynie na brak pieniędzy.

Esensja Komiks

Po komiks marsz: Kwiecień 2016

Komiksowy kwiecień-plecień przeplata wznowienia, nowości, kontynuacja. Rynek nadal błyszczy a czytelnicy mogą narzekać jedynie na brak pieniędzy.
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
To już czwarty album zbiorczy z przygodami Valeriana i Laureliny (jak wszystkie poprzednie pod patronatem Esensji). Po raz pierwszy czytelnicy otrzymują aż cztery epizody, i po raz pierwszy żadna z nich nie była wcześniej publikowana w Polsce. Zapewne powodem jednoczesnej publikacji tej czwórki jest to, że składają się one na dwie dylogie. Rzeczy dzieją się w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku na Ziemi. Dostajemy więc ciekawą odskocznię od fantastycznych wizji innych światów z poprzedniego albumu. Ale nadal nie obejdzie się bez agentów czasoprzestrzennych
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Tymka i Mistrza” zasadniczo przedstawiać nie trzeba, ale zabawnie jest spojrzeć na prace Leśniaka i Skarżyckiego z czasów przed Jeżem Jerzym w wersji dla dorosłych. A po przypomnieniu, jak najszybciej trzeba usiąść z dziećmi i zapoznać je z kawałkiem solidnej polskiej komiksowej roboty. Trudno znaleźć lepszą pozycję do rozpoczęcia komiksowej edukacji.
WASZ EKSTRAKT:
70,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
„Niejednoznaczność wzorca” to trzeci tom nieszablonowej historii o podróży między wymiarami. Grant McKay i jego „wymiaronauci”, przerzucani między światami są zmuszeni do walki nie tylko z dziwacznymi stworami, ale… i samymi sobą z innych czasów/wymiarów. Autorzy całkiem sprawnie rozgrywają paradoksy czasoprzestrzenne, unikając pułapek. Czy zapanują nad swoją fizyką w tej odsłonie? Trzymamy kciuki.
WASZ EKSTRAKT:
80,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Dawno, dawno temu było sobie wydawnictwo, które zaczęło publikować kilka ciekawych serii komiksowych. Niestety, wydawnictwo się zwinęło, a czytelnicy zostali z kilkoma rozgrzebanymi historiami. Między innymi dotyczyło to „Y: Ostatni z mężczyzn”. Po kilku latach za temat bierze się Egmont i to w całkiem obiecujący sposób. Albumy mają formę wydań zbiorczych a edycja całości ma być zakończona w przyszłym roku. W końcu się dowiemy jak to z tym ostatnim facetem na Ziemi było.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kiedy Barry Allen, pracownik policyjnego laboratorium w Central City, zostaje uderzony przez piorun, jego życie błyskawicznie się zmieni. Dzięki Mocy Prędkości staje się najszybszym człowiekiem na Ziemi i jako Flash rozpoczyna działalność superbohatera. Central City pogrąża się w chaosie, kiedy nowa grupa złoczyńców odcina zasilanie w całej metropolii i sieje spustoszenie w wielu miejscach jednocześnie. Flash będzie zmuszony wykorzystać swoje supermoce do granic możliwości oraz odkryć szokującą prawdę, którą skrywa ekipa przestępców.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Kiedy Andreas zabiera się za stworzenie komiksu grozy będącego połączeniem powieści lovecraftowskiej z klasycznym kryminałem, to wiadomo, że będzie to dzieło wyjątkowe. Nie inaczej jest w przypadku „Cromwell Stone”. Mamy tu wszystko, co charakterystyczne dla twórczości Andreasa – mroczne tajemnice, nierozwiązane zagadki, sen przeplatający się z jawą i tajemnicze istoty z obcych światów. Drugie wydanie komiksu dostępnego ostatnio tylko na aukcjach w zawrotnych cenach, na pewno ucieszy wielu fanów.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Superbohaterska ofensywa Egmontu trwa w najlepsze. W kwietniu pojawi się zbiorcze wydanie serii, która w latach 80. XX wieku… zmieniła uniwersum superbohaterów wydawnictwa DC Comics. Oczywiście do deklaracji amerykańskich wydawnictw, zgodnie z którymi nowe serie zmieniają status quo, należy podchodzić bardzo ostrożnie, ale w przypadku „Kryzysu…” użycie tego określenia wydaje się uzasadnione. Wydarzenia opisane w komiksie niewątpliwie wpłynęły nie tylko na uniwersum DC, ale także stały się inspiracją dla wielu później tworzonych serii a wątek niszczenia i odbudowywania wielowymiarowego multiversum jest chętnie wykorzystywany do dziś.
WASZ EKSTRAKT:
90,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Jak wygląda Gotham z perspektywy Batmana wiemy doskonale. Rzadko mamy jednak okazję spojrzeć na to mroczne miasto z perspektywy służących tam policjantów. Pierwszy tom serii kryminalnej „Gotham Central” stwarza taką właśnie okazję. Warto dodać, że cykl został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego – nagrodami Eisnera i Harveya.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
"Chew” to bez wątpienia jedna z ciekawszych serii ukazujących się ostatnio na naszym rynku. Świat po pandemii ptasiej grypy jest miejscem, w którym życie nie jest najłatwiejsze (i nie chodzi tylko o to, że jedzenie kurczaków jest nielegalne). Agent federalny i cybopata (osoba potrafiąca odbierać mentalne odczucia wszystkiego, co zjada) Tony Chu stara się rozwikłać zagadkę, która najwyraźniej wykracza poza naszą planetę.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Daniel Clowes snuje opowieść o zemście, której akcja rozgrywa się w świecie przyszłości. Jack, główny bohater komiksu, który stracił miłość swojego życia w wyniku tajemniczej zbrodni myśli o tym, jak mógłby się zemścić. Kiedy wchodzi w posiadanie specyfiku pozwalającego na podróż w czasie, bez wahania wraca w przeszłość, by uratować ukochaną. Niestety nie przewidział konsekwencji tej decyzji. Clowes bawi się ze schematami opowieści gatunkowych i oczekiwaniami czytelnika. Łączy historię miłosną z kryminałem i szalonymi podróżami w czasie.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
W kwietniu ukaże się drugie wydanie autobiograficznego komiksu Fredericka Peetersa „Niebieskie pigułki”, z nowym tłumaczeniem Wojciecha Birka i dodatkowymi planszami przygotowanymi przez samego autora. Dziś, po trzynastu latach od pierwszego polskiego wydania, czyta się ten komiks przede wszystkim jako mądrą opowieść o miłości dwóch osób, które próbują stworzyć normalny związek w niesprzyjających okolicznościach. Na pierwszy plan wysuwa się niewątpliwie obyczajowy aspekt tej historii, ale walor edukacyjny dotyczący HIV i AIDS również nadal jest trudny do przecenienia.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Co by było gdyby Don Juan został rozbitkiem na wyspie pełnej kobiet?… Poznajcie Céleste Bomparda, lotnika-akrobatę i uwodziciela. Jego podniebne zdolności przyniosły mu powodzenie wśród płci pięknej. Podczas I wojny światowej przewozi listy żołnierzy, z okopów na linii frontu do oczekujących na wieści od nich ukochanych. Jego samolot zostaje zestrzelony, a on trafia na bezludną wyspę. Czy aby na pewno? Czy to piekło czy niebo?… Przekonajcie się czytając Wyspę kobiet!
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Wyszukaj / Kup
Miejsca to zbiór dwunastu opowieści komiksowych autorstwa Briana Wooda i Ryana Kelly. Bohaterką opowiadań jest Megan McKeenan, punkówa, która co chwilę zmienia pracę, miejsce zamieszkania, pomysł na życie. Dwanaście różnych miejsc, dwanaście różnych historii, które łączy – poza główną bohaterką – poszukiwanie odpowiedzi na ważne nie tylko dla młodych marzycieli pytania o sens życia.
koniec
14 kwietnia 2016

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Niekoniecznie jasno pisane: Pod prąd czasu i poza przestrzeń
Marcin Knyszyński

24 X 2021

„Przed nami nikt nigdy nie opowiadał takich przygód. W tej serii wszystko jest możliwe. Każdy nowy album może nas zaprowadzić wszędzie, gdzie tylko zechcemy” – tak o „Valérianie” pisał Jean-Claude Mézières, znany i popularny francuski rysownik komiksowy. To on, razem ze swoim wieloletnim przyjacielem, słynnym Pierre’em Christinem, stworzył w latach sześćdziesiątych postać kosmicznego agenta podróżującego w czasie i jego wiernej towarzyszki. Poznajmy Valériana i Laurelinę!

więcej »

Kadr, który…: Oleg jest jednak trochę rozczarowany
Paweł Ciołkiewicz

21 X 2021

Zgarbiony mężczyzna siedzi przy punktowo oświetlonym, zastawionym akcesoriami do rysowania stole kreślarskim i coś zapamiętale tworzy. Za nim stoją półki z książkami, obok ustawiony jest komputer. Duży kontrast, grube szrafowanie, efekt suchego pędzla w postaci widocznych tu i ówdzie przetarć - wszystko to daje wrażenie pewnej surowości. Opis nad rysunkiem pogłębia tę atmosferę, informując czytelnika, że Oleg jest trochę rozczarowany.

więcej »

10 naj...: Dzień Nauczyciela
Wojciech Gołąbowski, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

14 X 2021

Prezentujemy dzisiaj, wbrew tytułowi, nie dziesięciu, ale aż czternastu (na 14 października - Dzień Edukacji Narodowej) nauczycieli z różnych, nie tylko polskich, komiksów. W komentarzach możecie głosować: czy wolicie urodziwą panią od matmy, surowego mistrza sztuk walki, a może po prostu… Romka?

więcej »

Polecamy

Łatwe trudnego początki

Polscy podróżnicy:

Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch

Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch

Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch

Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch

Być jak Kmicic
— Marcin Osuch

Zobacz też

Z tego cyklu

Październik 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady

Wrzesień 2021
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch

Sierpień 2021
— Esensja Komiks

Lipiec 2021
— Esensja Komiks

Czerwiec 2021
— Esensja Komiks

Maj 2021
— Esensja Komiks

Kwiecień 2021
— Esensja Komiks

Marzec 2021
— Esensja Komiks

Luty 2021
— Esensja Komiks

Styczeń 2021
— Esensja Komiks

Tegoż twórcy

Po krawędzi monety
— Marcin Knyszyński

Moje kolejne honorarium
— Paweł Ciołkiewicz

Zanurzyć się w złotym świetle
— Paweł Ciołkiewicz

Nie przegap: Maj 2021
— Esensja

Nowe życie
— Paweł Ciołkiewicz

Wolności!
— Marcin Knyszyński

Człowiek po przejściach
— Paweł Ciołkiewicz

Prawdziwy detektyw
— Paweł Ciołkiewicz

Strach z przeszłości
— Sebastian Chosiński

Grzechy ojców
— Paweł Ciołkiewicz

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.