
Wyszukaj w | MadBooks.pl |
WASZ EKSTRAKT: | |
---|---|
Zaloguj, aby ocenić |
Najlepsze prezenty komiksowe na święta 2013Nasza tegoroczna świąteczna propozycja komiksowa jest najbogatsza z wszystkich dotychczasowych! W dzisiejszym prezentowniku przedstawiamy aż 34 pomysły na komiksowy prezent gwiazdkowy!
Esensja KomiksNajlepsze prezenty komiksowe na święta 2013Nasza tegoroczna świąteczna propozycja komiksowa jest najbogatsza z wszystkich dotychczasowych! W dzisiejszym prezentowniku przedstawiamy aż 34 pomysły na komiksowy prezent gwiazdkowy! KOMIKSOWE FANTASY ![]()
Wyszukaj / Kup Grzegorz Rosiński, Yves Sente – Thorgal #34: Kah-Aniel Możemy sobie utyskiwać, że obecne „Thorgale” to już nie to, co kiedyś, że Sente nie trzyma poziomu van Hamme′a z jego dawnych historii, że Rosiński nie trzyma własnego poziomu, ale nie da się ukryć, że nadal każdy album cyklu jest komiksowym wydarzeniem i łakomym kąskiem dla wciąż bardzo licznych fanów serii. Jeśli jednak pogubiliście się już w obecnie publikowanych seriach ze świata Thorgala, niespecjalnie się wam dziwimy. Opowieść o Kriss, opowieść o Louve, młody Thorgal… Wyjaśniamy więc, że „Kah-Aniel” to 34. już tom, głównego cyklu, w którym Thorgal wraz z Petrowem, Lehlą i ocaloną niewolnicą Salumą dopływają do krańca szlaku kupieckiego, za którym rozciągają się pustynie – właśnie gdzieś tam magowie z tajemniczego Czerwonego Bractwa uprowadzili synka Thorgala i Kriss, Aniela. ![]()
Wyszukaj / Kup Xavier Dorison, Ralph Meyer – Asgard #1: Żelazna Noga Patrząc na popularność „Thorgala”, można się zastanawiać, dlaczego dopiero teraz pojawia się komiks eksplorujący mroczną krainę wikingów. Jaka by nie była tego przyczyna, „Asgard” to dobry wybór, aby złamać monopol rodziny Aegirssonów. Graficznie „Asgard” to kawałek solidnej, komiksowej roboty. Ralph Meyer w porównaniu z Rosińskim to bardziej rzemieślnik niż artysta, ale rzemieślnik rzetelny, znający się na swojej pracy. Dobre wrażenie wizualne pogłębia wysoki poziom wydania albumu. Na szczęście „Asgard” nie wymaga wsparcia na zasadzie „Znacie Thorgala? To przeczytajcie”. Historia jest ciekawa, dobrze poprowadzona, po prostu warta lektury. ![]()
Wyszukaj / Kup Roman Surzhenko, Yann – Thorgal. Młodzieńcze lata #1: Trzy siostry Minkelsönn „Trzy siostry Minkelsönn” to potencjalny prezent dla miłośników Throgala, którzy zatracili kontakt z tą serią, ale także dla młodszych czytelników, których chcielibyśmy zainteresować postacią dzielnego i prawego wikinga z kosmosu. Komiks Yanna i Surżenki, opowiadający o młodych latach Thorgala nie rzuca może na kolana scenariuszem (choć i nie ma się czego wstydzić), ale jest solidny, dobrze narysowany i wyróżnia się z wszystkich obecnych pobocznych serii. ![]()
Wyszukaj / Kup Darren Aronofsky, Ari Handel, Niko Henrichon – Noe. Za niegodziwość ludzi Darren Aronofsky ponoć od lat fascynował się postacią patriarchy Noego i przymierzał się do wyprodukowania filmu o nim. Wcześniej jednak zaadaptował swój scenariusz na komiks, z paroma modyfikacjami, których w oryginalnej, biblijnej wersji raczej nie uświadczymy. „Za niegodziwość ludzi”, znakomicie narysowana przez Niko Henrichona („Lwy z Bagdadu”), najwyraźniej przemówiła nawet do kamiennych serc w Hollywood, bo Aronofsky podpisał umowę na film, który obejrzymy w 2014. HISTORIA W OBRAZKACH ![]()
Wyszukaj / Kup Igort – Dzienniki ukraińskie. Wspomnienia z czasów ZSRR Dwa lata życia poświęcił Igort na podróże po Ukrainie, Rosji i Syberii. Nie przyświecał mu jednak cel turystyczny (a przynajmniej nie tylko); przede wszystkim zbierał materiały do zaplanowanych reportaży rysunkowych, w których zamierzył sobie opowiedzieć o okrutnych czasach Związku Radzieckiego widzianych przez pryzmat losów zwykłych ludzi. Nie należy albumu Igorta nazywać komiksem. Także znacznie bardziej nobilitujące dla historii rysunkowych określenie „powieść graficzna” byłoby tutaj nie na miejscu. „Dzienniki ukraińskie” (z podtytułem „Wspomnienia z czasów ZSRR”) to wstrząsający reportaż historyczno-społeczny, który równie dobrze mógłby przybrać formę filmu dokumentalnego. ![]()
Wyszukaj / Kup Stephen Desberg, Enrico Marini – Skorpion #7: W imię ojca Kolejna seria osierocona przez Egmont powraca po latach w barwach Taurus Media. I uznać należy to za decyzję nadzwyczaj pożądaną, ponieważ „Skorpion” to jeden z najciekawszych na rynku europejskim cykli „płaszcza i szpady”. „W imię Ojca” to siódma odsłona przygód Armanda Catalano, w której tytułowy bohater rozwiązuje jedną z najważniejszych zagadek dotyczących swojej przeszłości. ![]()
Wyszukaj / Kup Philippe Delaby, Jean Dufaux – Murena #5: Czarna Bogini Przed dziesięcioma laty ukazał się, nakładem Egmontu, ostatni tom pierwszej serii komiksu historycznego „Murena”, pod którym podpisali się scenarzysta Jean Dufaux i rysownik Philippe Delaby. Po czterech latach przerwy autorzy rozpoczęli publikację ciągu dalszego, na który w Polsce musieliśmy poczekać aż do 2013 roku. „Czarna bogini” to nowe otwarcie, w którym oglądamy cesarza Nerona pogrążającego się w coraz głębszej otchłani szaleństwa. ![]()
Wyszukaj / Kup Merwan Chabane, Bastien Vivès – Za Imperium #1: Honor Merwan Chabane i Bastien Vivès to kolejni francuscy autorzy, o których istnieniu jeszcze do niedawna wiedzieli w Polsce jedynie najwytrawniejsi specjaliści od komiksu europejskiego. Za sprawą trylogii zatytułowanej „Za Imperium” to może się zmienić. Często przez krytyków i czytelników komiks ten określany był mianem historycznego (jeśli chodzi o podjętą tematykę, nie zaś ważność dla całego gatunku) – o dziwo, nie jest to jednak wcale tak oczywiste, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. ![]()
Wyszukaj / Kup Enrique Breccia, Xavier Dorison – Wartownicy #1: Stalowe żniwa Xavier Dorison stworzył scenariusz, w którym wątki historyczne (z boleśnie realistycznie przedstawionymi skutkami wojny) mieszają się ze steampunkiem i elementami grozy (nie bez powodu doświadczenia prowadzone przez Kroppa z miejsca przywodzą na myśl doktora Wiktora Frankensteina, a Tailefferowie – stworzone przez niego monstrum). Na dodatek zadbał też o kilka zwrotów fabuły, które mogą jednoznacznie kojarzyć się ze współczesnym kinem akcji. Wszystko to sprawia, że pierwszą odsłonę „Wartowników” czyta się jednym tchem, a i ogląda z nie mniejszym zainteresowaniem. ![]()
Wyszukaj / Kup Jean Bastide, Yslaire – Wojna Sambre`ów. Werner i Szarlotta To już tom trzeci opowieści o tytułowym rodzie Sambre′ów – mniej więcej wiemy więc, czego możemy się spodziewać. Kostiumowych, klimatycznych historii z XIX stulecia, z historią w tle, z tajemnicami i wielkimi namiętnościami w stylu literatury tamtego okresu, ale też z całą pewnością w przepięknej oprawie graficznej, bo ta była zawsze cechą charakterystyczną tej serii. Możemy więc polecić nowy tom bez większych wątpliwości. ![]()
Wyszukaj / Kup Huppen Hermann – Wieże Bois-Maury #1: Babette Komiksy Huppena są jak okno w średniowiecze, nie to wygłaskane, hollywoodzkie, ale surowe i realistyczne. U belgijskiego autora nawet twarze pysznych rycerzy – panów życia i śmierci są zniszczone trudami życia. Bohaterami targają gwałtowne pasje i żądze, a między bogactwem a nędzą rozciąga się przepaść, w którą łatwo wpaść. Rzecz dzieje się w jedenastym wieku w Europie i opowiada o przygodach rycerza Aymara de Bois-Maury. Jego celem jest odzyskanie rodzinnego zamku, właśnie tytułowych wież Bois-Maury. „Wieże Bois-Maury” (a od jedenastego tomu po prostu „Bois-Maury”) to dotychczas jeden z wielkich nieobecnych na naszym rynku komiksowym. |
W drugim zeszycie „Batmana” (nr 1/91) wydanym przez TM-Semic ponownie spotykamy Jokera. Tyle tylko, że nie ma twarzy Jacka Nicholsona, za to przepełnia go szaleństwo, będące znakiem firmowym Alana Moore′a.
więcej »Jedną serię Briana K. Vaughana już czytaliśmy. To właśnie nią, czyli historią ostatniego mężczyzny na Ziemi, utorował sobie drogę do sukcesu. W połowie tejże drogi autor rozpoczął prace nad inną, równie głośną serią – pięćdziesięcioodcinkowa „Ex Machina” od pewnego czasu jest już na naszym rynku.
więcej »Złapaliśmy małe opóźnienie z publikacją majowych polecanek komiksowych. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Do ostatniej chwili pojawiały się kolejne zapowiedzi i udało nam się ich uwzględnić naprawdę dużo.
więcej »Superbohater zza biurka
— Marcin Knyszyński
Myślę, więc jestem – tym, kim myślę, że jestem
— Marcin Knyszyński
Kurde blaszka!
— Marcin Knyszyński
Podpatrywanie człowieczeństwa
— Marcin Knyszyński
Suprawielki pantechnobarok
— Marcin Knyszyński
Teraz (naprawdę) mamy kryzys
— Marcin Knyszyński
Zielone koszmary
— Marcin Knyszyński
To jest Sparta!!!
— Marcin Knyszyński
Między złotem a srebrem
— Marcin Knyszyński
Ten, którego nadejście zauważasz
— Marcin Knyszyński
Krótko o komiksach: Sherlock Miś i Indiana Jones
— Marcin Osuch
Siedem wspaniałych: Lista mocno subiektywna
— Marcin Knyszyński
Wielki Ranking komiksów Thorgala
— Esensja Komiks
Podwójne tożsamości, podwójne moralności
— Sebastian Chosiński
Najlepsze komiksy 2013 r.
— Esensja
Historia w obrazkach: Koloryt mroku
— Sebastian Chosiński
Wybieramy komiks roku 2013 – nominacje
— Esensja
Utopię waszą postapokalipsę
— Daniel Markiewicz
Mała Esensja: Sherlock Miś i doktor Borsuk
— Konrad Wągrowski
Ginący gatunek
— Marcin Osuch
Prezenty książkowe - wydawcy polecają (III)
— Esensja
Prezenty książkowe - polecają wydawcy (II)
— Esensja
Prezenty książkowe – polecają wydawcy (I)
— Esensja
Najlepsze pakiety filmowe na prezent świąteczny
— Esensja
Najlepsze filmowe prezenty na Święta 2013
— Esensja
Muzyczne prezenty pod choinkę marsz!
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski
Pająk (mój totem)
— Marcin Knyszyński
Echa starego „LastMana”
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski
Demony i halucynogenne grzybki
— Sebastian Chosiński
Krótko o komiksach: Coś tu nie wyszło
— Dagmara Trembicka-Brzozowska
To nie są rzymskie wakacje
— Marcin Knyszyński
Krótko o komiksach: Nie dla dzieci
— Marcin Osuch
Wariactwo jakieś
— Marcin Knyszyński
Nadchodzą mroczne czasy
— Marcin Knyszyński
Krótko o komiksach: Pies Dylan wkracza do akcji
— Wojciech Gołąbowski
Historia w obrazkach: Konkwistadorzy!
— Sebastian Chosiński
KOMIKSoTEKA podczas Komiksowej Warszawy
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2022 roku
— Esensja Komiks
Komiks Roku 2022 – nominacje
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2022: Prezenty komiksowe
— Esensja Komiks
Spotkania autorskie podczas „Niech żyje komiks!”
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2021 roku
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2021 – nominacje
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2021: Komiksy
— Esensja Komiks
Po komiks marsz: Sierpień 2021
— Esensja Komiks
Po komiks marsz: Lipiec 2021
— Esensja Komiks