Po komiks marsz: Sierpień 2011Komiksowy sierpień nie taki wakacyjny jakby można było się spodziewać. Pod hasłem „Znacie? To poczytajcie” będziemy mieli kolejne „Asteriksy” oraz „Kovala”, do tego, po dłuższej przerwie „Lucyfer” i pierwszy tom nowej serii „Zabójca”.
Esensja KomiksPo komiks marsz: Sierpień 2011Komiksowy sierpień nie taki wakacyjny jakby można było się spodziewać. Pod hasłem „Znacie? To poczytajcie” będziemy mieli kolejne „Asteriksy” oraz „Kovala”, do tego, po dłuższej przerwie „Lucyfer” i pierwszy tom nowej serii „Zabójca”. Cykl ten ma za zadanie przybliżyć czytelnikom najciekawsze komiksowe nowości, które w nadchodzącym miesiącu trafią na księgarskie półki. „Esensja” podpowiada, w które tytuły warto zainwestować czas i pieniądze. Nie dajemy gwarancji, że wszystkie polecone przez nas pozycje są genialne lub przynajmniej wybitne – niektóre mogą być tylko dobre. W zwięzłym uzasadnieniu obok okładki każdego z dzieł podajemy powody, dla których dany komiks znalazł się w naszym prestiżowym zestawieniu najciekawszych premier nadchodzącego miesiąca. Temu czy zgadzacie się z naszymi dotychczasowymi rekomendacjami czy nie, możecie dać wyraz na naszej Liście Przebojów Komiksowych, a jeśli jakiś ważny, ciekawy komiks umknął naszej uwadze, wytknijcie nam to w komentarzach poniżej. NOWOŚCI: Bardzo dobra wiadomość dla fanów komiksu sensacyjnego utrzymanego w klimatach noir. Taurus startuje z nową serią, której głównym bohaterem jest tytułowy płatny zabójca. Historia zapowiada się ciekawie, o czym świadczą przykładowe plansze. Przyjemna kreska, przypominająca nieco Adlera oraz chyba całkiem przyzwoita intryga tworzą całość, która w roku 2008 zdobyła uznanie Comi-Conu w San Diego i była nominowana do Eisnera w kategorii najlepszy zagraniczny komiks wydany w Stanach. ![]()
Wyszukaj / Kup Tutaj nie ma co się za bardzo rozpisywać. Po prostu przypominamy, że trzecia część przygód kosmicznego detektywa pojawi się właśnie w sierpniu. Niebo jest do wzięcia skoro Stwórca odszedł. Każdy nadnaturalny byt w okolicy przymierza się do objęcia opustoszałego tronu, którego obrońcą zostaje Lucyfer. Książę Kłamstwa, krętacz, kłamca i zwodziciel potrafiący sobie poradzić w każdej sytuacji ma jednak wyraźny problem: choć był buntownikiem, to jego moc była zawsze odbiciem mocy jego Ojca. Natomiast tuż pod bokiem Lucyfera na mocne postacie, z ważnymi rolami do odegrania w konfliktach, od których zależą losy wszechświatów wyrastają dwie bohaterki: Mazikeen i Elaine Belloc. W sumie zapowiada się kolejna mocna część bardzo mocnej serii. ![]()
Wyszukaj / Kup W sierpniu wychodzą dwa kolejne albumy „Asteriksa”. Do „Asteriksa i Kleopatry” właściwie zachęcać nie trzeba, film z boską Monicą Bellucci zrobił swoje. Tym bardziej iż uważamy, że „Asteriks legionistą” jest po prostu lepszy. Klimat męskiej przyjaźni i wojskowej przygody, perypetie językowe („Co powiedział Got? Co powiedział centurion? To mam teraz tłumaczyć czy nie?”) przyprawione klasycznym humorem Goscinnego dały jeden z najlepszych albumów w serii. No i Egipcjanin, któremu całe to zamieszanie przypomina czasy, gdy był w wojsku. Bezcenne. Drugi miesiąc wakacji przynosi szósty tom „One Piece” Eiichiro Ody i wgląd w skomplikowany, niepoważny świat, gdzie piractwo żyje i ma się dobrze. Monkey D. Luffy musi przerwać realizację swojego marzenia o zostaniu królem piratów i znalezieniu największego skarbu na świecie by odpracować szkody na pływającej restauracji, którą czeka inwazja morskich rabusiów. Seria jest długa – długaśna – ponad sześćdziesiąt tomów i autor nie sprawia wrażenia, że zamierza przestać. Jeśli więc zdobędzie u nas tylu fanów, co w rodzimej Japonii i na Zachodzie to potowarzyszy nam jeszcze przez wiele lat. ZALEGŁOŚCI: „Mglisty Billy” Guillaumego Bianco został laureatem nagrody dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angouleme i został uznany za najlepszy komiksu francuskojęzyczny 2010 roku przez Instytut Francuski w Krakowie – to już chyba powinno wystarczyć za rekomendację. Ale warto też wspomnieć, że to po prostu jeden z oryginalniejszych i ciekawszych komiksów na naszym rynku, wykorzystujący medium w najwyższym stopniu, zaskakujący i fascynujący. Bijemy się w pierś, że nie informowaliśmy o nim w lipcowej edycji Po Komiks Marsz i niniejszym naprawiamy błąd. ![]() 2 sierpnia 2011 |
Wielkie rewolucje na skalę uniwersum to chleb powszedni w DC Comics – przynajmniej w dwudziestym pierwszym stuleciu. Dziś zajmiemy się wydarzeniem o dość kategorycznej nazwie – „Final Crisis” z 2008 roku. Był to najbardziej skomplikowany a także najlepszy „kryzys” swoich czasów i… naprawdę ostatni. Dwa kolejne wydarzenia, wywracające do góry nogami świat DC, nie zostały już bowiem nazwane „kryzysami”.
więcej »Po niezwykle intensywnym maju, wydawcy nie zwalniają tempa, w wyniku czego szykuje się równie ciekawy komiksowy czerwiec. Poniżej garść naszych propozycji odnośnie premie w bieżącym miesiącu.
więcej »Esensja wznawia współpracę z warszawską księgarnią Centrum Komiksu, by przyjrzeć się temu, jakie pozycje najchętniej kupują miłośnicy historii obrazkowych. Pierwsze zestawienie po długiej przerwie wygląda co najmniej intrygująco.
więcej »Łatwe trudnego początki
— Marcin Osuch
Kumpel Mickiewicza
— Marcin Osuch
Prototyp Zagłoby
— Marcin Osuch
Wspomnienia jak żyła złota
— Marcin Osuch
Być jak Kmicic
— Marcin Osuch
Niekoniecznie jasno pisane: No to łups, Asteriksie? No to łups, Obeliksie!
— Marcin Knyszyński
Asteriks chronologicznie: Część I
— Marcin Knyszyński
Kadr, który…: Legionisto! Gdzie są rezerwy legionu?!
— Marcin Knyszyński
Najlepsze komiksy 2011 roku
— Esensja
Wybieramy komiks roku 2011 – nominacje
— Esensja
Prezenty świąteczne 2011: 21 komiksów pod choinkę
— Esensja
Jak to na wojence ładnie…
— Sebastian Chosiński
Esensja czyta dymki: Wrzesień 2011
— Esensja
Genialna niedoróbka
— Marcin Osuch
Esensja czyta dymki: Sierpień 2011
— Esensja
Czerwiec 2022
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Maj 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Kwiecień 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Marzec 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Luty 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Styczeń 2022
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński
Grudzień 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Listopad 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Październik 2021
— Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch, Agnieszka ‘Achika’ Szady
Wrzesień 2021
— Paweł Ciołkiewicz, Piotr ‘Pi’ Gołębiewski, Sławomir Grabowski, Marcin Knyszyński, Marcin Osuch
Coś kontra nic
— Marcin Knyszyński
Na właściwych torach
— Marcin Knyszyński
Krótko o komiksach: Ostry zakręt
— Marcin Knyszyński
Po krawędzi monety
— Marcin Knyszyński
Kto jest godzien?
— Marcin Knyszyński
Początek uniwersum
— Marcin Knyszyński
Nie przegap: Maj 2021
— Esensja
Wolności!
— Marcin Knyszyński
Funky, Brenda, Ais i Satham grają fair
— Konrad Wągrowski
Raczej cwany niż inteligentny
— Marcin Osuch
Najlepsze komiksy 2021 roku
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2021 – nominacje
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2021: Komiksy
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2020 roku
— Esensja Komiks
Komiks roku 2020 - nominacje
— Esensja Komiks
Prezenty świąteczne 2020: Komiksy
— Esensja Komiks
Nowy „Thorgal” już niedługo
— Esensja Komiks
Najczarniejsze szwarccharaktery polskiego komiksu
— Esensja Komiks
10 najlepszych komiksów 2019 roku
— Esensja Komiks
Najlepsze komiksy 2019 roku - nominacje
— Esensja Komiks
Super, że uwzględniliście One Piece'a :)