dzisiaj: 26 lipca 2021
w Esensji w Google

Komentarze

Magazyn CCVII

Podręcznik

Kulturowskaz MadBooks Serialomaniak.pl Skapiec.pl

Nowości

książkowe (wybrane)

więcej »

komiksowe

więcej »

growe

więcej »

Zapowiedzi

komiksowe

więcej »

Komentarze


Komentarze do: Wszystkie Obiektów Tekstów
z działu: Wszystkie Twórczość Książki Film Komiksy Gry Varia Muzyka
1 2 3 27 »

Gratulacje!


Miss Antropia, 30-10-2020 17:50:
Pawel.M.
A gdzież indziej jak w najlepszym magazynie FUTURICONU 2020? :-)
Umieszczę pod książką. Chociaż to pewnie zmusza mnie do zaopiniowania pozostałych, tak dla równowagi. Cóż, może choć taki pożytek będzie z mojej banicji.

Pawel.M., 29-10-2020 20:39:
Miss Antropia
A gdzież to będę mógł się zapoznać z ową "większą" opinią?
Maszczyszyn, stety czy niestety, raczej będzie niszowym pisarzem. Choć to na tyle doświadczony i utalentowany twórca, że może zaskoczy i czymś bardziej popularnym. W każdym razie, chwała Genius Creations, że wzięli go pod swoje skrzydła - wcześniej publikował w Solarisie, a to już nisza w niszy. Chciałbym, żeby GC wznowiło maszczyszynową trylogię solarną, ale pewnie marzenie pozostanie tylko marzeniem :D

Miss Antropia, 29-10-2020 08:13:
Pawle.M. zajrzę do Twoich recenzji, jak przeczytam książki. W tak poważnej sprawie jak altZajdle chcę podejść do lektury jak najmniej sugerując się opiniami innych :-)
Zbierzchowskiego wzięłam na pierwszy ogień i jestem zaskoczona. Na tyle, że może nawet jakąś większą opinię napiszę. Czytam teraz Maszczyszyna i pewnie będę musiała sobie przerwę zrobić, bo jego styl czasem mnie przytłacza. Pozytywnie przytłacza, ale jednak :-) Może więc w ramach przerwy zabiorę się za Majkę lub Gnata.

Pawel.M., 27-10-2020 22:32:
Zbierzchowski to pisarz (dla mnie) z półki: cenię, ale nie lubię :D
O Zembatym coś tam naskrobałem:
https://seczytam.blogspot.com/2019/07/wojciech-zembaty-godne-sonce.html
Z Majką mam ten problem, że czyta się go świetnie, a potem bardzo szybko z głowy ulatuje. Być może przez zbytnią mnogość wydarzeń, bohaterów, przy czym ci bohaterowie głębią nie porażają. Sam Majka, się oburzył na moją umiarkowaną krytykę, że zacytuję.
Krytyka:
"Jedyne to solidna powieść, ale średniak, przy czym niczym Majka nie zaskakuje - te same zalety i wady, co przy poprzednich powieściach, w ogóle nie rozwija się pisarsko".
Majkowa riposta:
"Całkiem prawdopodobne, że się pisarsko nie rozwijam, nie umiałbym dyskutować z taką tezą. Sam się czasem gryzę, że warsztat mam jaki mam.
Ale "Jedyne" to powieść napisana chyba w 2012 roku. Jest wcześniejsza niż "Niebiańskie pastwiska" na przykład. Poleżała w szufladzie, w 2018 dopisałem trzy rozdziały. Jakby miała stanowić przykład rozwoju, to bym się chyba zastrzelił, bo oznaczałoby to, że się zwijam".
Tym niemniej, na pewno jest to książka warta lektury. I uważam, że na samą nagrodę nie zasługuje, ale na nominację jak najbardziej.

Miss Antropia, 25-10-2020 10:35:
Zrobiłam mały wywiad do altZajdli Pawła M. i wyszło mi tak:
Rak (Radek, oczywiście) i Hałas mam przeczytanych, to rzeczywiście jest dobra lektura.
Maszczaszyn, przeczytałam fragment na Legimi. Przytłaczający trochę ten styl, ale będę silna, słowo się rzekło :-)
Zembaty to drugi tom, zostawię na koniec. Ale wykorzystanie Ameryki Południowej już mi się spodobało. Mam wielki sentyment do „Królestwa złotych łez”” Kosidowskiego więc powinno być dobrze :-)
Szostak też wyląduje na końcu. mbw sugeruje mało fantastyki i z opisów też nic fantastycznego nie wynika. Przeczytam, ale poza altZajdlami.
Majka. Założenia fabularne ciekawe, czytałam kilka poprzednich jego książek, nie narzekałam. Znalazła recenzję Beatrycze, zapoznam się jak skończę książkę, porównamy wrażenia :-)
Gnat, też fragment z Legimi. Bardziej przyswajalny styl niż Necrolotum, choć również pokręcone to trochę. Zobaczymy.
Zbierzchowski, sama nie wiem, współczesne militaria to nie mój konik. Spróbujemy, ale nie widzę tego w różowych kolorach.

Beatrycze, 25-10-2020 00:59:
Jeśli o mnie chodzi to "Jedyne" mnie rozczarowało.
Maszczyszyn pisze bardzo specyficznie, mnie jego styl nie podchodzi.
Zbierzchowski chwalony, czytałam jego opowiadania z tego świata i mi się podobały.

Miss Antropia, 24-10-2020 19:20:
Udało mi się w przeczytać wszystkie nominowane powieści. Poziom jest... różny :-) Powiem więc, panie Pawle.M., „sprawdzam” i zobaczę czy rzeczywiście jest coś w tym co piszesz. Poza Pawlem Rakiem i Agnieszką Hałas o żadnej książce z tej listy nawet nie słyszałam. Zobaczymy co to za kurioza odnalazłeś. Akurat jestem na kwarantannie, więc mam czas poczytać :-)


Sebastian, 10-10-2020 14:37:
Jeżeli nowa szata Esensji miałaby przypominać nową szatę FB, to...

Beatrycze, 10-10-2020 01:31:
Ja, przyznam, szczerze, jestem do niej przyzwyczajona.
Mój luby mówi, że on też woli stare strony, a nie te nowe, chodzące na Java scripcie, który nie zawsze funkcjonuje poprawnie, i żrące masę pamięci, choć mówi też, że nowe się lepiej wyświetlają na smartfonach i tabletach.
Fakt faktem, co jakiś czas powraca temat nowego layoutu, ale niestety to by kosztowało sporo, a o ile wciąż wielu z nas chętnie pisze hobbystycznie artykuły, poprawia je i stawia, czy uzupełnia bazę, tak raczej nie pukają do naszych drzwi programiści-wolontariusze.

El Lagarto, 09-10-2020 22:50:
Gratulacje!
A szata jest OK, lubię to.
to chyba nie czytali... Zresztą, nie ma co się dziwić - szata graficzna z późnych lat '90 XX wieku.

Pluskwiak, 05-10-2020 12:44:
Kongratulacje!


Beatrycze, 31-08-2020 23:52:
U nas w labie jedna pani (teraz już na emeryturze), normalnie czytująca prozę obyczajową i kryminały zachwycała się "Grą o tron" argumentując, że to takie niezwykłe, te smoki, jaką trzeba mieć wyobraźnię, żeby coś takiego wymyślić :)
Zabawne mi się to zdało, bo z kolei ja jako fan fantasy tak bym nigdy nie powiedziała (smoki, wymyślone krainy, phi!), za to doceniałam rozbudowaną intrygę polityczną (choć po prawdzie serialu nie dooglądałam.

Achika, 31-08-2020 18:35:
Za to mnóstwo ludzi ogląda fantastyczne seriale - i często są to ludzie, którzy książki fantastycznej by nie wzięli do ręki, "bo to głupoty o ufoludkach".

Beatrycze, 31-08-2020 15:10:
Swoją droga ciekawe z czego to wynika.
Fantastyka okazała się po prostu modą?
,Czy może osoby wychowane na fantastyce częściowo z niej "wyrosły". a młodzi ludzie teraz albo mniej czytają książek, albo jeśli już, to nie fantastykę.

Askier, 30-08-2020 12:28:
Masz rację. Fantastykę coraz mniej osób chce czytać. Nawet nagrody Hugo czy Nebula tego nie zmienią

Beatrycze, 04-08-2020 15:21:
W ogóle mam wrażenie, jakby było mniej premier np. fantasy (o SF się nie wypowiem, bo aż tak nie śledzę, ale poza space operą i wznowieniami klasyki chyba też mniej).
Jeszcze parę lat temu wychodziło mi po kilka książek miesięcznie do przeczytania a teraz jedna na kilka miesięcy.

pszemeq, 04-08-2020 09:32:
Niestety już od kilku lat prace nagrodzone nagrodami są w większej części praktycznie niedostępne w naszym kraju. Pamiętam jak kilkanaście lat temu na takiej liście około 30% pozycji miało już polskie tytuły bo były wydane u nas.
Szkoda.

freynir, 03-08-2020 14:06:
@Lysy- akurat w tym roku nie zgodzę się z tobą, trudno mi np. "Expanse" podpiąć w jakikolwiek sposób pod "ideologię" gender/LGBTQ

1 2 3 27 »

Polecamy

Smętny finał

Tajemnica złotej maczety:

Smętny finał
— Konrad Wągrowski

Stukasy, Wellingtony, Halifaksy!
— Konrad Wągrowski

O wolność waszą i naszą
— Konrad Wągrowski

Na wielbłądzie boli tyłek
— Konrad Wągrowski

Z Łosiem na łowy
— Konrad Wągrowski

Przybywając do PRL-owskiego raju
— Konrad Wągrowski

Copyright © 2000-2021 – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.