Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 18 maja 2022
w Esensji w Esensjopedii
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić

Powiew RPG: Lipiec-sierpień 2011

1 2 »
Letnie miesiące upłynęły pod znakiem steampunkowych nowości, zapowiedzi nowych i wznowienia starych systemów (w tym poprzedniej edycji Świata Mroku) oraz erpegowych kuriozów (wśród nich prym wiedzie niemiecki system pt. „Barbaren!”, którego angielskie tłumaczenie powinno wkrótce trafić do sprzedaży).

Miłosz Cybowski

Powiew RPG: Lipiec-sierpień 2011

Letnie miesiące upłynęły pod znakiem steampunkowych nowości, zapowiedzi nowych i wznowienia starych systemów (w tym poprzedniej edycji Świata Mroku) oraz erpegowych kuriozów (wśród nich prym wiedzie niemiecki system pt. „Barbaren!”, którego angielskie tłumaczenie powinno wkrótce trafić do sprzedaży).
KRAJ
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Galmadrin
Stąd możecie pobrać kilka przykładowych stron z podręcznika do Zewu Cthulhu, który swoją premierę miał na warszawskim konwencie Avangarda. Podręcznik jest dostępny w dwóch wersjach: zwykłej oraz limitowanej (do której dodany jest zestaw kości przygotowany przez Q-Workshop). Tutaj natomiast znajdziecie pierwszy numer miesięcznika „Gwiazdy są w porządku”, w którym umieszczono wiele interesujących artykułów poświęconych Zewowi. Esensja objęła patronatem obie publikacje. Na ten rok przewidziane jest również wydanie nadchodzącego wielkimi krokami „Cthulhu by Gaslight”, suplementu przenoszącego akcję systemu do czasów wiktoriańskich.
Wydawnictwo Gramel
Do sprzedaży trafił kolejny setting do Savage Worlds. „Sensacja i przygoda” nawiązuje swoim klimatem do pulpowych motywów z lat trzydziestych i czterdziestych, pozwalając bohaterom zmierzyć się ze złowrogimi nazistami czy demonicznymi kultystami. Recenzję systemu możecie znaleźć tutaj.
Wydawnictwo Portal
Najnowsza gra Indie, „Honor i krew”, trafiła do drukarni. Jej premiera będzie miała miejsce we wrześniu. System ukaże się pod patronatem Esensji.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
ZAGRANICA
Alderac Entertainment Group
„Emerald Empire”, dodatek do czwartej edycji Legendy Pięciu Kręgów, trafił do sprzedaży. Zawarto w nim wiele informacji na temat życia codziennego w Rokuganie czy zależności feudalnych między poszczególnymi kastami. Dodatkowo swoje miejsce znalazły tu nowe szkoły bushi i shugenja, jak choćby Shinjo i Ikoma.
Atlas Games
„Playing With Power: The Authorial Consequences of Roleplaying Games” to tytuł pracy doktorskiej Michelle Nephew, dostępnej w formacie PDF na stronie Atlas Games. Stąd możecie pobrać cały wstęp, natomiast tutaj znajdziecie pełne strzeszczenie tego opracowania.
Blackclaw Games
Pierwsza publikacja tego wydawnictwa nosi tytuł „Baptism of Fire: World War Two Role Play” i jest obszernym, bazującym na mechanice d20, podręcznikiem do rozgrywania przygód w realiach drugiej wojny światowej. Trzysta pięćdziesiąt stron wypełnionych po brzegi nowymi profesjami czy ponad setką broni stanowi prawdziwą gratkę… ale tylko dla wielbicieli gatunku. Podręcznik w formacie PDF dostępny jest za niecałe piętnaście dolarów na Drive Thru.
Cakebread & Walton
Brytyjskie wydawnictwo zapowiedziało wydanie drugiej edycji „Clockwork & Chivalry”, określonego mianem „najlepszego brytyjskiego systemu fantasy od czasów Warhammera”. Ma być ono kompatybilne ze wszystkimi dodatkami do pierwszego wydania i bazować na mechanice OpenQuest. Podręcznik liczący czterysta stron ma trafić do sprzedaży w grudniu tego roku, a na początek 2012 przewidziane są już pierwsze dodatki, w tym reedycja kilkuczęściowej kampanii „Kingdom & Commonwealth”.
Catalyst Game Labs
Na połowę września planowana jest premiera dwóch nowych dodatków do Shadowruna. Są to „Street Legends” (podręcznik omawiający najważniejsze, najbardziej znane czy wręcz legendarne postaci świata systemu: gangsterów, runnerów, ludzi korporacji czy nawet smoki; ich opisy zostały ubarwione krótkimi opowiadaniami oraz niezbędnymi statystykami) oraz „Runner’s Black Book” (zbiór informacji zawartych w publikowanych wcześniej PDF-ach, wzbogacony o nowy i zabójczy sprzęt, który powinien znaleźć się w arsenale każdego shadowrunnera).
Cellar Games, LLC
Do niedawna darmowa wersja beta systemu Technoir przekształciła się w pełnoprawny system. Na dwustu czternastu stronach Jeremy Keller umieścił wszystkie informacje niezbędne do zanurzenia się w niebezpiecznym świecie pełnym cybernetyki, hakerów i zadrutowanych detektywów. Wszystko za niecałe dziesięć dolarów.
Crafty Games
Wydawca SpyCrafta przygotował dla swoich fanów nowy system. „Mistborn Adventure Game” to setting oparty na prozie Brandona Sandersona, znanego w Polsce ze swojej trylogii „Z mgły zrodzony” opublikowanej nakładem wydawnictwa MAG. Zgodnie z zapowiedziami system ma trafić do sprzedaży w listopadzie tego roku, a już teraz, za cenę niecałych pięćdziesięciu dolarów, można go nabyć w przedsprzedaży.
WASZ EKSTRAKT:
0,0 % 
Zaloguj, aby ocenić
Fantasy Flight Games
Do sprzedaży trafiła druga część kampanii „The Apostacy Gambit” zatytułowana „The Church of the Damned”, w której bohaterowie podążają tropem spisku, który zapuścił swoje korzenie wśród najbardziej wychwalanych ogranizacji Imperium. Na ostatni kwartał tego roku zapowiedziano także wydanie „Fallen Suns”, ostatniej odsłony kampanii „The Warpstorm Trilogy” do Rogue Tradera (poprzednie części to „The Frozen Reaches” i wydana w sierpniu „Citadel of Skulls”), będącej godnym zwieńczeniem dotychczasowych poszukiwań. Wśród kolejnych zapowiedzi znalazły się również „Hostile Acquisitions” do Rogue Tradera (przybliżający kryminalną stronę życia międzygwiezdnych kupców), „First Founding” do Deathwatch (przedstawiający nieomówione wcześniej zakony Kosmicznych Marines, nowe zasady oraz ekwipunek), „Haarlock′s Legacy Trilogy” (będący zbiorem wydanych wcześniej przygód „Tattered Fates”, „Damned Cities” i „Dead Stars”) i „Book of Judgement” (omawiający imperialne prawo w Sektorze Calixis, wraz z nowymi umiejętnościami, zasadami i karierami dostępnymi dla akolitów) do Dark Heresy.
„Black Fire Pass”, przybliżający tytułową Przełęcz Czarnego Ognia oraz zawierający wiele ciekawych informacji na temat nacji krasnoludów, trafił w lipcu do sprzedaży. Jednocześnie zapowiedziano „Lure of Power”, omawiający strukturę wyższych klas społecznych Starego Świata oraz bluźniercze wpływy, jakie wśród arystokracji posiada Pan Rozkoszy, Slaanesh.
Fun Sized Games
Z okazji dziesięciolecia systemu Little Fears (który trafił do naszej dziesiątki najlepszych systemów grozy) wydawnictwo Fun Sized Games zdecydowało się na wydanie nowej pierwszej edycji settingu, która nie jest kompatybilna z wersją „Little Fears Nightmare Edition”. Jeśli szukacie mrocznego i klimatycznego systemu, Little Fears jest czymś dla was.
Goodman Games
Zapowiedziano szósty odcinek przygód z cyklu „Age of Cthulhu”. Seria ta rozgrywa się w latach dwudziestych i zabiera badaczy do różnych tajemniczych i niebezpiecznych miejsc. Tym razem, po Rosji, Egipcie i Peru, przyszła pora na Japonię. Zagadki „A Dream of Japan” zawiodą bohaterów do lasów rosnących u stóp legendarnej Góry Fuji, w których czai się nieludzkie zło. Dodatek ma być dostępny w listopadzie tego roku.
Gun Metal Games
Wydawca popularnego Interface Zero zapowiedział kolejny projekt: jest nim system Totems of the Dead przenoszący nas do Ameryki przed kolonizacją białego człowieka i wykorzystujący wierzenia licznych pelmion i kultur indiańskich do stworzenia bogatego, niebezpiecznego i na poły mitycznego świata. Tutaj możecie znaleźć pierwszą część dziennika twórcy settingu, zaś stąd można już ściągnąć dwa pierwsze rozdziały powstającego podręcznika. Systsem oparty jest na mechanice Savage Worlds.
John Wick Presents
Twórca Legendy Pięciu Kręgów przerzucił się ostatnio na wydawanie niewielkich, ale klimatycznych publikacji (wśród nich znajdują się „Blood and Honor”, „Sexcraft: A Little Game with a Lot of Sex” czy „Byron Falls: A Little Game about a Lot of Supernatural High School Drama”). Jego najnowszym dziełem jest „Wicked Heroes: Children of the Mirror”, w którym każdy z bohaterów dysponuje jednym błogosławieństwem i jednym przekleństwem. Jednak wystarczy zabić kogoś podobnie naznaczonego przez tytułowe Lustro, by zdobyć jego moc.
1 2 »

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Nie przegap: Marzec 2022
Esensja

31 III 2022

Oto co zrecenzowaliśmy w marcu.

więcej »

Nie przegap: Luty 2022
Esensja

28 II 2022

Oto co zrecenzowaliśmy w lutym.

więcej »
Fot. Press Photo Center/East News

Pożegnania 2021 (4/4)
Jarosław Loretz

25 I 2022

Nadszedł czas na podsumowanie strat szeroko pojętej popkultury w 2021 roku. Dziś miesiące październik-grudzień.

więcej »

Polecamy

Testowanie szczepionki na wirusa?

Online:

Testowanie szczepionki na wirusa?
— Wojciech Gołąbowski

Manewrowanie atomem
— Wojciech Gołąbowski

Puzzle jako pomoc dydaktyczna
— Wojciech Gołąbowski

Sprzątaczka zamiast Magazyniera?
— Wojciech Gołąbowski

Nie tylko dla szachistów
— Miłosz Cybowski

Z dna w górę arytmetycznej dżungli
— Wojciech Gołąbowski

Błękit
— Miłosz Cybowski

Ale jak to: zablokowane?
— Wojciech Gołąbowski

Owernia latem w szczegółach
— Wojciech Gołąbowski

W zgodzie ze schematami
— Miłosz Cybowski

Zobacz też

Inne recenzje

Przebudzenie Wielkich Przedwiecznych
— Adrian Kuc

Z tego cyklu

Maj-czerwiec 2011
— Miłosz Cybowski

Marzec-kwiecień 2011
— Miłosz Cybowski

Styczeń-luty 2011
— Miłosz Cybowski

Wróżenie z fusów na nowy rok
— Miłosz Cybowski

Co przyniósł miniony rok?
— Miłosz Cybowski

Co przyniesie nowy rok?
— Miłosz Cybowski

Podsumowanie roku 2007 w kraju
— Adrian Kuc

Sierpień 2007
— Dagmara Biała, Miłosz Cybowski

Lipiec 2007
— Miłosz Cybowski

Czerwiec 2007
— Miłosz Cybowski

Tegoż autora

Krótko o książkach: Najlepszą obroną nie była obrona
— Miłosz Cybowski

Krótko o grach: Technika walki gazrurką
— Miłosz Cybowski

Krótko o książkach: Problemy łóżkowe Polaków
— Miłosz Cybowski

Do księgarni marsz: Maj 2022
— Miłosz Cybowski, Joanna Kapica-Curzytek, Marcin Mroziuk, Joanna Słupek, Konrad Wągrowski

Krótko o książkach: Fizyka w teorii i praktyce
— Miłosz Cybowski

Coś ty Italii zrobił, Alighieri?
— Miłosz Cybowski

Wypisy z historii antysemityzmu
— Miłosz Cybowski

Statek kosmiczny z naczepą
— Miłosz Cybowski

Krótko o grach: Komiksowo i kolorowo
— Miłosz Cybowski

Krótko o komiksach: Czy to prawda, czy tylko fikcja?
— Miłosz Cybowski

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.