Mogiła nieznanego żołnierza w WarszawieFilmoteka Narodowa Filmoteka Narodowa oraz Komisja Kultury Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na specjalną projekcję niemego filmu z 1927 r. w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego „Mogiła nieznanego żołnierza”, która odbędzie się 13 marca w sali 1.3 Collegium Iuridicum II Uniwersytetu Warszawskiego o godzinie 18:30.
Filmoteka NarodowaMogiła nieznanego żołnierza w WarszawieFilmoteka Narodowa oraz Komisja Kultury Samorządu Studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na specjalną projekcję niemego filmu z 1927 r. w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego „Mogiła nieznanego żołnierza”, która odbędzie się 13 marca w sali 1.3 Collegium Iuridicum II Uniwersytetu Warszawskiego o godzinie 18:30. Film ten został wydany na DVD, jako pierwszy ze specjalnej kolekcji DVD Filmoteki Narodowej, poświęconej polskiemu kinu okresu „Wielkiego Niemowy”, gromadzącej odrestaurowane i zdigitalizowane filmy powstałe w epoce niemej. Skomponowaną przez Rafała Rozmusa muzykę do filmu wykonała 37-osobowa orkiestra symfoniczna pod dyrekcją kompozytora. Zrekonstruowaną i odrestaurowaną cyfrowo kopię filmu przygotowały Filmoteka Narodowa i CMC Sp. z o.o. Film z angielskimi napisami. Przed projekcją prelekcję wygłosi Grażyna M. Grabowska – kierownik Działu Programowego Filmoteki Narodowej, koordynator projektu KINO POLSKIE OKRESU WIELKIEGO NIEMOWY. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UW sala A.3 Collegium Iuridicum II ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 Warszawa ![]() 8 marca 2012 |
W niedzielę 14 maja ogłoszono laureatów nagrody Nebula za rok 2022.
więcej »Ogłoszono listę finalistów nagród Nebula za rok 2022. Nagrody te przyznawane są przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Razem z Nebulami poznaliśmy nominacje do nagród Bradbury’ego i Andre Norton, które choć oficjalnie nie są kategoriami Nebuli, ale przyznawane są według tych samych zasad.
więcej »Marzenie archeologa
— Jarosław Loretz
Indianie też nie mieli się czego wstydzić
— Jarosław Loretz
Życie miejskie dla ubogich
— Jarosław Loretz
Drama na trzy ręce
— Jarosław Loretz
Nie, nie, wejście od frontu odpada
— Jarosław Loretz
Technika zgniłego Zachodu
— Jarosław Loretz
Tam, gdzie nikt nie patrzy
— Jarosław Loretz
Czy Herkules była kobietą?
— Jarosław Loretz
Prosimy nie regulować monitora
— Jarosław Loretz
Patyki eliminacji
— Jarosław Loretz
Filmoteka Narodowa
— Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Filmoteka Narodowa, Goethe-Institut w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa
— Warszawskie Dni Wagnera
Filmoteka Narodowa
— 35 mm historii piłki nożnej
Filmoteka Narodowa
— Zamknięnie kina Iluzjon w Bibliotece Narodowej
Filmoteka Narodowa
— Maj w Iluzjonie
Filmoteka Narodowa
— Konkurs na nazwy sal kina Iluzjon
Filmoteka Narodowa
— Przedpremierowe pokazy w kinie Iluzjon
Filmoteka Narodowa
— Billy Wilder w 10. rocznicę śmierci
Filmoteka Narodowa
— Martin Scorsese – wirtuoz stylu w Iluzjonie
Filmoteka Narodowa
— Oscarowy remanent w kinie Iluzjon