Martin Scorsese – wirtuoz stylu w IluzjonieFilmoteka Narodowa Już w najbliższy piątek, 9 marca, zapraszamy na nowy cykl w kinie Iluzjon, który poświęcony będzie Martinowi Scorsese – twórcy jednego z najlepszych filmów ubiegłego roku, nagrodzonego pięcioma Oscarami dzieła „Hugo i jego wynalazek”.
Filmoteka NarodowaMartin Scorsese – wirtuoz stylu w IluzjonieJuż w najbliższy piątek, 9 marca, zapraszamy na nowy cykl w kinie Iluzjon, który poświęcony będzie Martinowi Scorsese – twórcy jednego z najlepszych filmów ubiegłego roku, nagrodzonego pięcioma Oscarami dzieła „Hugo i jego wynalazek”. Martin Scorsese do dziś zrealizował 51 filmów kinowych, za które otrzymał w sumie 103 nagrody i 89 nominacji. Mimo to często nie ma szczęścia do nagród w kategoriach głównych (co udowodniła również tegoroczna gala). Nikt nie zaprzeczy jednak, iż dzieła tworzone przez Martina Scorsese zapisują się trwale w historii amerykańskiej i światowej kinematografii a ich reżyser jest wielkim, utalentowanym twórcą. W cyklu MARTIN SCORSESE – WIRTUOZ STYLU ową wirtuozerię będzie można podziwiać w 9 filmach począwszy od kultowego „Taksówkarza” i znakomitego „Wściekłego byka”, w których oprócz doskonałej reżyserii na uwagę zasługują genialne kreacje Roberta De Niro, poprzez zapomniany nieco, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film „Po godzinach” aż po najnowsze produkcje z Leonardo Di Caprio w rolach głównych – „Aviator”, „Infiltracja” oraz „Wyspa tajemnic”. Przegląd najlepszych filmów Martina Scorsese od 9 do 20 marca na ekranie Iluzjonu. Szczegóły na www.fn.org.pl. ![]() 7 marca 2012 |
W niedzielę 14 maja ogłoszono laureatów nagrody Nebula za rok 2022.
więcej »Ogłoszono listę finalistów nagród Nebula za rok 2022. Nagrody te przyznawane są przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Razem z Nebulami poznaliśmy nominacje do nagród Bradbury’ego i Andre Norton, które choć oficjalnie nie są kategoriami Nebuli, ale przyznawane są według tych samych zasad.
więcej »Życie miejskie dla ubogich
— Jarosław Loretz
Drama na trzy ręce
— Jarosław Loretz
Nie, nie, wejście od frontu odpada
— Jarosław Loretz
Technika zgniłego Zachodu
— Jarosław Loretz
Tam, gdzie nikt nie patrzy
— Jarosław Loretz
Czy Herkules była kobietą?
— Jarosław Loretz
Prosimy nie regulować monitora
— Jarosław Loretz
Patyki eliminacji
— Jarosław Loretz
Pieczęć średniego zapieczętowania
— Jarosław Loretz
Dekoracje waść niszczysz!
— Jarosław Loretz
Wyspa śniących
— Tomasz Rachwald
„Nostalgia anioła” i „Wyspa tajemnic” dopiero w marcu w polskich kinach.
Zwiastun „Shutter Island” Martina Scorsese
Dobry i zły glina
— Kamil Witek
Upadek Ikara
— Ewa Drab
Wielkopostne podpłomyki
— Wojciech Lewandowski
O pustej Golgocie
— Przemysław Ciura
Esensja ogląda: Kwiecień 2017 (1)
— Sebastian Chosiński, Piotr Dobry, Gabriel Krawczyk, Marcin Mroziuk, Konrad Wągrowski
Esensja ogląda: Styczeń 2014 (1)
— Gabriel Krawczyk, Daniel Markiewicz, Konrad Wągrowski
Nosił wilk razy kilka i trochę go poniosło
— Karolina Ćwiek-Rogalska
Martin Scorsese składa hołd
— Marta Chojnacka
Szczypta magii od Martina Scorsese
— Tomasz Markiewka
Rżną się gangi, rżnie się demokracja
— Marta Bartnicka
Filmoteka Narodowa
— Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
Filmoteka Narodowa, Goethe-Institut w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa
— Warszawskie Dni Wagnera
Filmoteka Narodowa
— 35 mm historii piłki nożnej
Filmoteka Narodowa
— Zamknięnie kina Iluzjon w Bibliotece Narodowej
Filmoteka Narodowa
— Maj w Iluzjonie
Filmoteka Narodowa
— Konkurs na nazwy sal kina Iluzjon
Filmoteka Narodowa
— Przedpremierowe pokazy w kinie Iluzjon
Filmoteka Narodowa
— Billy Wilder w 10. rocznicę śmierci
Filmoteka Narodowa
— Mogiła nieznanego żołnierza w Warszawie
Filmoteka Narodowa
— Oscarowy remanent w kinie Iluzjon