Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 4 października 2023
w Esensji w Esensjopedii

Najlepsze z najlepszych z najlepszych: Maurice Moss

Esensja.pl
Esensja.pl
„Lubię być dziwny. Dziwactwo to wszystko co mam. To mój słodki styl”

Łukasz Gręda

Najlepsze z najlepszych z najlepszych: Maurice Moss

„Lubię być dziwny. Dziwactwo to wszystko co mam. To mój słodki styl”
W obsadzie „Straży sąsiedzkiej” obok gwiazd amerykańskiej komedii znalazł się rodzynek z Wielkiej Brytani – Richard Ayoade. W Polsce znany głównie jako reżyser „Mojej łodzi podwodnej” i wideoklipów m.in. dla Arctic Monkeys. Ayoade największą popularność zawdzięcza jednak swojej karierze aktorskiej. Grał m.in. w popularnym na Wyspach serialu komediowym „Mighty Boosh”, „Garth Marenghi′s Darkplace” i „Technikach Magikach”, w których wcielił się w rolę lekko zwariowanego informatyka Maurice′a Mossa. Moss wciąż mieszka z matką, nie interesują go relacje z innymi ludźmi i boi się pająków. Jest tak potwornie nieprzystosowany do życia, że mógłby wpędzić w kompleksy samego Ellinga. Oto dziesięć najlepszych scen z szalonymi informatykiem w roli głównej.
10. Ostatnie kuszenie Mossa (odc. Itallian For Beginners)
Miłośnicy produktów firmy Apple już nieraz udowodnili, że aby zdobyć nowy model Iphone′a są gotowi na wszystko. Przed premiera nowego telefonu Apple′a ludzie koczują przed sklepami, tworzą się kilometrowe kolejki. Ludzie dla Iphone′a zrobią wszystko, ale czy każdy byłby gotowy na taką ofiarność jak Moss?
9. Sztuka uwodzenia (odc. Calendar Geeks)
Roy wpadł na pomysł, aby sprzedawać kalendarz z najpiękniejszymi pracownicami Reynholm Industries. Wszystko zapowiadało, że uda mu się wreszcie umówić z dziewczynami z siódmego piętra, ale Jen pokrzyżowała jego plany. Gorzko tego pożałowała, gdy Roy musiał musiał szybko znaleźć zastępstwo i jego wybór padł na…
8. Tnetennba (odc. The Final Countdown)
Moss występuje w „Countdown”, gdzie robi furorę dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom językowym. Kasuje wszystkich przeciwników jeden po drugim. Po ośmiu wygranych zostaje zaproszony do elitarnego grona zwycięzców ośmiu finałów Countdawn – klubu 8+, którego członkowie otoczeni są kultem ze strony pięknych dziewcząt.
7. Noc w teatrze. (odc. The Work Outing)
Jen zostaje zaproszona przez Phillipa, kolegę z pracy, do teatru. Roy i Moss nie mogą przepuścić okazji na darmowe wyjście, więc wpraszają się mimo sprzeciwów Jen. Przy okazji studzą jej entuzjazm – Phillip według nich jest gejem. Jen puszcza mimo uszy ich ostrzeżenia, ale z czasem przekonuje się, co do tego, że Roy i Moss mogą mieć rację. Wyjście do teatru zakończy się dla całej trójki dość nieoczekiwanie. Jen dowie się czegoś nowego o Phillipie, Roy odjedzie do Manchesteru z grupą niepełnosprawnych, a Moss podczas przerwy zostanie omyłkowo wzięty za pracownika teatru i o dziwo znakomicie odnajdzie się w nowej roli.
6. Halo, tu Moss. (odc. Tramps Like Us)
Jen chce zmienić pracę i wybiera się na rozmowę kwalifikacyjną. Wszystko idzie dobrze, dopóki nowa szefowa nie pyta jej co oznacza skrót „IT”. Jen, której wiedza z tej dziedziny jest nader skromna, zdesperowana dzwoni do Mossa. Na jej nieszczęście Mossowi po wypadku poprzestawiały się wszystkie klepki i rozmowa z nim mogłaby przyprawić o ból głowy nawet samego Salvadora Dali.
5. Siostrzeniec cioci Irmy (odc. Aunt Irma Visits)
Atmosfera w biurze staje się nie do zniesienia, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć dlaczego. Jen zaczyna podejrzewać, że za wszystko jest odpowiedzialna ciotka Irma (niezorientowanych odysyłamy do pierwszej sceny „Carrie”). Roy i Moss z początku nie przyjmują tego do wiadomości, ale wszystko zdaje się potwierdzać teorię Jen. Odcinek o wizycie cioci Irmy jest jedyną w swoim rodzaju okazją ujrzenia rozhisteryzowanego Mossa. Wstrząsający widok.
4. Futbolowa gorączka. (odc. Are We Not Men?)
Moss nie jest entuzjastą piłki nożnej. On i Roy nie należą do typu mężczyzn, którzy wieczory spędzają w pubie, dyskutując o posunięciach trenera w ostatnim meczu. Ignorancja w tej dziedzinie zaczyna im jednak powoli doskwierać: – Czy my w ogóle jesteśmy jeszcze mężczyznami? – pyta Roy. Od czego jednak Internet?! Moss ściąga aplikację, pozwalającą prowadzić futbolowe dysputy jak urodzony kibic. Ale kłamstwo ma krótkie nogi. Moss i Roy zdobywają co prawda nowych znajomych, ale przy okazji zostają zaciągnięci na mecz piłki nożnej.
3. Na gorącym pocałunku! (odc. Are We Not Men?)
Roy zaprzyjaźnia się z grupką kolesi, którzy okazują się być złodziejami. Niczego nie przeczuwając daje się wplątać w napad na bank. Podczas rabunku, Roy zawiadamia policję, nieświadomy tego, że złodziejami są jego niedoszli koledzy. Przy dzieleniu łupu między rabusiami dochodzi do sprzeczki – ktoś zawiadomił policję, pytanie tylko, kto jest kapusiem? Roya z opresji ratuje Moss. Podczas ucieczki, aby nie zostać zauważonym przez policję Moss daje popis swoich umiejętności wtapiania się w otoczenie i nie tylko w otoczenie.
2. Pontyfikat, ponczo, chciałem powiedzieć pożar. (odc. Calamity Jen)
Co należy zrobić w wypadku pożaru? Spróbować go ugasić sprzętem gaśniczym. Ale co w przypadku jeśli gaśnica została wyprodukowana w Wielkiej Brytani? Wtedy należy zadzwonić do straży pożarnej. To jednak nie jest takie proste, od kiedy zmieniono numer służb ratunkowych z 999 na znacznie łatwiejszy. Pozostaje więc wysłać maila z zawiadomieniem o pożarze. I najważniejsze: nie tracić zimnej krwi.
1. Maurice M. (odc. Reynholm vs. Reynholm)
Po tym jak zaginiona żona Douglasa cudownie się odnalazła, szef Reynholm Industries popadł w tarapaty. Żądania Victorii mogą go zrujnować; jeśli nie wygra procesu, który wytoczyła mu małżonka, firma zbankrutuje. Niestety Douglas na sali sądowej zachowuje się równie nieodpowiedzialne, co w biurze i nie zdobywa sobie sympatii sędziego. Jen w roli adwokata robi, co może, aby wybronić swojego szefa. Moss w roli świadka nie jest jednak najlepszym posunięciem. W dzieciństwie został pozwany przez swoją matkę i od tamtej pory ma traumę rozmiarów jumbo jeta.
koniec
24 września 2012

Komentarze

24 IX 2012   16:08:56

Ah, rewelacja! Same najlepsze momenty Mossa! Idealny wybór ;).

Warto dodać, że Aoyade zadebiutował jako reżyser świetną "Moją łodzią podwodną" ("Submarine").

24 IX 2012   23:15:02

Ayoade nie zasypuje gruszek w popiele i już pracuje nad nowym filmem - adaptacją "Sobowtóra" Dostojewskiego

25 IX 2012   09:47:18

@ŁG: "nie zasypia", zamiast "nie zasypuje"...

25 IX 2012   10:49:14

Wojciech: to jeszcze pół biedy. Ale takie "dzięki umiejętnością językowym"? No jak ludzią nie wstyd? ;)

25 IX 2012   11:10:30

A sam Moss jest - jak widać na zamieszczonych przykładach - bezbłędny i nie do podrobienia :) Do tego stopnia, że do amerykańskiej wersji IT Crowd też wzięli Ayoade. Tyle, że poza jego rolą - przekserowaną z oryginału - w zasadzie od pierwszych chwil wszystko było nie tak, na czele z amerykańską Jen.

25 IX 2012   22:34:59

Fitz- niech cię szlag, no...! Kończę pierwszy sezon. A tyle miałam dzisiaj zrobić!

26 IX 2012   15:30:16

Brak chyba tylko żartu z kubkiem.

03 X 2012   16:47:31

Chyba jedynie Sheldon z TBBT mógłby z nim stanąć w szranki ;)

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

„Kobra” i inne zbrodnie: „Capo di tutti capi”
Sebastian Chosiński

3 X 2023

Tajemnicą poliszynela było, że pod pseudonimem literackim Valdemar Baldhead w czasach Polski Ludowej krył się… Waldemar Łysiak. Pod tym nazwiskiem opublikował on w 1980 roku zbiór opowiadań kryminalnych i sensacyjnych „Perfidia”. Jedno z nich cztery lata później stało się kanwą znakomitego przedstawienia Tadeusza Kijańskiego „Selekcja”. Scenariusz napisał do niego sam autor prozy. Tyle że tym razem zrezygnował już z kamuflażu.

więcej »

Z filmu wyjęte: Warzywny dramat
Jarosław Loretz

2 X 2023

Zawsze pojawia się pewna niezręczność, gdy marchew mrugnie do nas okiem.

więcej »

Nie przegap: Wrzesień 2023
Esensja

30 IX 2023

Oto pierwsza porcja recenzji na tegoroczne jesienne wieczory.

więcej »

Polecamy

Warzywny dramat

Z filmu wyjęte:

Warzywny dramat
— Jarosław Loretz

Międzygwiezdne fotele w natarciu
— Jarosław Loretz

Peregrynacje wyssane z palca
— Jarosław Loretz

Podróże międzygwiezdne de luxe
— Jarosław Loretz

E.T. wersja hard
— Jarosław Loretz

Ogrodowy nielot
— Jarosław Loretz

Mumii podejście drugie
— Jarosław Loretz

Mumia z gwiazd
— Jarosław Loretz

Pracownik idealny
— Jarosław Loretz

Niech się mury… drzewią?
— Jarosław Loretz

Zobacz też

Tegoż autora

Pozamiatane
— Łukasz Gręda

Ręce opadły
— Łukasz Gręda

Lost
— Łukasz Gręda

Dni jak ścięte wąsy
— Łukasz Gręda

Strzelają się
— Łukasz Gręda

Gumowe kule
— Łukasz Gręda

W ciemność
— Łukasz Gręda

Zaczęło się
— Łukasz Gręda

Słowiańska pełnia
— Łukasz Gręda

Mad Max: Hardy wojownik. Najlepsze role Toma Hardy’ego
— Łukasz Gręda

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.