Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 lipca 2021
w Esensji w Esensjopedii

Nabór filmów do Short Waves Festival 2014 rozpoczęty

Ad Arte
Do 10 lutego 2014 można zgłaszać filmy na tegoroczną edycję Short Waves Festiwal.

Ad Arte

Nabór filmów do Short Waves Festival 2014 rozpoczęty

Do 10 lutego 2014 można zgłaszać filmy na tegoroczną edycję Short Waves Festiwal.
Jeden z najważniejszych festiwali krótkiego kina w Polsce ogłosił rozpoczęcie naboru filmów do konkursów. Tym razem, poza konkursem o nagrodę Short Waves Grand Prix, który przeprowadzony zostanie w ponad 50 miastach w Polsce i Europie, a także po raz pierwszy poza kontynentem, organizatorzy przygotowali nową propozycję dla młodych filmowców – konkurs Poznań Open. W puli nagród przyszłorocznej edycji znalazła się rekordowa w skali kraju suma: 60.000 PLN.
Short Waves Festival, znany wcześniej jako Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves, zmienił formułę, a co za tym idzie także nazwę. Przyszłoroczna, szósta już edycja Festiwalu, ma szansę stać się przełomową w jego historii. Tym razem wydarzenie podzielone jest na dwa etapy: prezentacje programu konkursowego o nagrodę Short Waves Grand Prix w Polsce i na świecie – w terminie od 14.03.2014 do 30.03.2014 – i odbywającą się w Poznaniu część stacjonarną Festiwalu, gdzie m.in. zostanie przeprowadzony konkurs Poznań Open, w dniach 31.03.2014 – 6.04.2014.
Do udziału w obu konkursach dopuszczone są polskie filmy krótkometrażowe, które powstały nie później niż 1.01.2012 roku, a czas ich trwania nie przekracza 30 minut. W Festiwalu mogą wziąć udział produkcje fabularne, dokumentalne, animacje, teledyski oraz formy eksperymentalne. Najlepsze z nich walczyć będą o nagrody, których pula wynosi 60.000 PLN, co stanowi rekordrową sumę w skali polskich festiwali kina krótkometrażowego.
Pierwsza z nagród, Short Waves Grand Prix, opiewa na 20.000 PLN, a o jej przyznaniu zadecyduje międzynarodowa publiczność, która w trakcie pokazów konkursowych w Polsce i na świecie odda głosy na najlepszy polski film. Z kolei w nowym konkursie Poznań Open, w ramach którego widzowie w Poznaniu zobaczą kilka zestawów konkursowych, nagrodę główną – Poznan Open Jury Prize – o wartości 20.000 PLN, przyzna kapituła złożona ze znanych postaci świata filmu, zaś o wartej 10.000 PLN nagrodzie Short Waves Audience Award oraz dwóch wyróżnieniach (5.000 PLN każde), przesądzi publiczność zgromadzona na pokazach w poznańskich kinach.
Organizatorzy liczą na rekordową ilość zgłoszeń i tradycyjną już, wysoką jakość artystyczną zestawów konkursowych. Poziom polskiego kina krótkometrażowego, a także entuzjastyczne reakcje publiczności w kraju i za granicą, pozwalają sądzić, że wszystko potoczy się zgodnie z intencjami twórców Festiwalu.
Organizatorem Short Waves Festival jest poznańska Fundacja Ad Arte, od 10 lat funkcjonująca w obszarze promocji i dystrybucji polskiego krótkiego kina oraz sztuki audiowizualnej.
koniec
23 grudnia 2013
Fundacja Ad Arte
61-625 Poznań, ul. Hawelańska 1
tel. 061 22 32 868

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Wybierz najlepsze filmy o żywych trupach!

2 IX 2020

Wakacyjny Leksykon Filmów o Żywych Trupach dobiegł końca. Ponieważ był skonstruowany na zasadzie przewodnika, nie wartościowaliśmy wymienianych w nim filmów. To zadanie zostawiliśmy Wam – Czytelnikom Esensji. Pomóżcie nam stworzyć ranking najlepszych filmów o zombie, wybierając 10, Waszym zdaniem, najlepszych pozycji z zaprezentowanych poniżej.

Zabawa trwa do niedzieli 6. września do godziny 23:59.

więcej »

Konkurs stypendialny na scenariusz filmu o generał Zawackiej

14 IV 2019

W tym roku mija 110. rocznica urodzin generał Elżbiety Zawackiej. Z tej okazji fundacja jej imienia ogłosiła konkurs na stypendium scenariuszowe do pełnometrażowego filmu fabularnego na podstawie biografii bohaterki. Patronem konkursu jest marszałek Piotr Całbecki, który ufundował nagrodę dla zwycięzcy – roczną umowę stypendialną o wartości 60 tysięcy złotych.

więcej »

Piąty konkurs na recenzję filmową
Esensja

18 IV 2017

Już po raz piąty zapraszamy do nadsyłania tekstów w konkursie na recenzję filmową. Zapoznajcie się ze szczegółami – w tym listą filmów do recenzji.

więcej »

Polecamy

Kevin Smith. Sprzedawcy 2

Do sedna:

Kevin Smith. Sprzedawcy 2
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Jay i Cichy Bob kontratakują
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Dogma
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. W pogoni za Amy
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Szczury z supermarketu
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Sprzedawcy
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Pułapka
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Koniec świata
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Donnie Darko
— Marcin Knyszyński

Alejandro González Iñárritu. Zjawa
— Marcin Knyszyński

Zobacz też

Tegoż autora

Fundacja Ad Arte
— Krótki metraż ze Szwecji

Fundacja Ad Arte
— Animacje portugalskie w Poznaniu

Fundacja Ad Arte
— Short Waves – nabór rozpoczęty

Fundacja Ad Arte
— VI Festiwal Filmów o Miłości

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.