Dołącz do nas na Facebooku

x

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej.

Zapomniałem hasła
Nie mam jeszcze konta
Połącz z Facebookiem Połącz z Google+ Połącz z Twitter
Esensja
dzisiaj: 26 lipca 2021
w Esensji w Esensjopedii

Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2013

Rusza SCRIPT PRO 2013, organizowany przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera, przy wsparciu PISF i HBO Polska. Zgłoszenia do 10 stycznia 2013.

Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2013

Rusza SCRIPT PRO 2013, organizowany przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera, przy wsparciu PISF i HBO Polska. Zgłoszenia do 10 stycznia 2013.
Ogłaszamy nabór prac na Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2013. Trzy nagrody regulaminowe wynoszą: Nagroda Główna HBO – 20 000 PLN, Druga Nagroda PISF – 12 000 PLN, Trzecia Nagroda PISF – 8 000 PLN. SCRIPT PRO jest kontynuacją konkursu Hartley-Merrill, jego głównym zadaniem jest wspieranie scenarzystów na początku kariery. Konkurs organizowany jest po raz dwudziesty drugi, w tym roku po raz trzeci pod nową nazwą. Organizatorami są: Szkoła Wajdy oraz Festiwal Off Plus Camera, a partnerami-współorganizatorami Polski Instytut Sztuki Filmowej i HBO Polska.
Finaliści Konkursu SCRIPT PRO 2013 otrzymają stypendia ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz będą mieli zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez konsultantów scenariuszowych ze Szkoły i Studia Wajdy. Wręczenie nagród tegorocznej edycji odbędzie się podczas uroczystej gali w trakcie VI edycji Festiwalu Off Plus Camera, w kwietniu 2013 roku, w Krakowie
Najważniejsze zasady zgłaszania prac:
  • konkurs dotyczy scenariuszy pełnometrażowych filmów fabularnych
  • konkurs adresowany jest do scenarzystów na początku kariery – można mieć na koncie najwyżej jeden zrealizowany wg swojego scenariusza film
  • termin składania scenariuszy upływa 10 stycznia 2013 roku (decyduje data stempla pocztowego)
  • jeden scenariusz może mieć najwyżej trzech autorów
  • konkurs jest dla osób pełnoletnich
  • scenariusze muszą być oryginalne (z pewnymi wyjątkami nie są przyjmowane adaptacje)
  • prace konkursowe muszą być podpisane godłem (pseudonimem), a dane autora należy dołączyć w osobnej kopercie, również opatrzonej godłem (pseudonimem)
  • przy redagowaniu scenariusza należy uwzględnić ogólnie przyjęte zasady konstruowania scenariusza filmowego. Organizatorzy zalecają czcionkę Courier New, rozmiar 12 pt. i odstępy między wierszami 1,5 lub 2 linijki
  • szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępny jest na www.scriptpro.pl.
Organizatorzy powołają niezależne Jury, złożone z przedstawicieli polskiego przemysłu filmowego, które wyłoni finalistów konkursu i przyzna nagrody. We wcześniejszych edycjach konkursu w pracach jury uczestniczyli m.in.: Edward Żebrowski, Feliks Falk, Stanisław Różewicz, Jacek Fuksiewicz, Jacek Kondracki, Magdalena Piekorz, Sławomir Fabicki, Anna Jadowska, Maciej Karpiński, Piotr Dzięcioł, Joanna Krauze, Marcin Wrona, Jan Dworak, Andrzej Bart, Andrzej Saramonowicz, Leszek Dawid, Grzegorz Łoszewski.
Konkurs SCRIPT PRO przeznaczony jest dla debiutantów oraz autorów, którzy mają w swoim dorobku nie więcej niż jeden zrealizowany scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego. Organizatorzy zachęcają do proponowania scenariuszy o tematyce uniwersalnej, zawierające wątki kulturowe, związane z krajem lub regionem pochodzenia autora. Organizatorami są: Szkoła Wajdy, która przeprowadza konkurs scenariuszowy już po raz siódmy, oraz stawiający na promocję i wspieranie początkujących filmowców z całego świata – festiwal Off Plus Camera. Konkurs jest wpierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, HBO Polska oraz Studio Wajdy.
koniec
18 listopada 2012

Komentarze

Dodaj komentarz

Imię:
Treść:
Działanie:
Wynik:

Dodaj komentarz FB

Najnowsze

Wybierz najlepsze filmy o żywych trupach!

2 IX 2020

Wakacyjny Leksykon Filmów o Żywych Trupach dobiegł końca. Ponieważ był skonstruowany na zasadzie przewodnika, nie wartościowaliśmy wymienianych w nim filmów. To zadanie zostawiliśmy Wam – Czytelnikom Esensji. Pomóżcie nam stworzyć ranking najlepszych filmów o zombie, wybierając 10, Waszym zdaniem, najlepszych pozycji z zaprezentowanych poniżej.

Zabawa trwa do niedzieli 6. września do godziny 23:59.

więcej »

Konkurs stypendialny na scenariusz filmu o generał Zawackiej

14 IV 2019

W tym roku mija 110. rocznica urodzin generał Elżbiety Zawackiej. Z tej okazji fundacja jej imienia ogłosiła konkurs na stypendium scenariuszowe do pełnometrażowego filmu fabularnego na podstawie biografii bohaterki. Patronem konkursu jest marszałek Piotr Całbecki, który ufundował nagrodę dla zwycięzcy – roczną umowę stypendialną o wartości 60 tysięcy złotych.

więcej »

Piąty konkurs na recenzję filmową
Esensja

18 IV 2017

Już po raz piąty zapraszamy do nadsyłania tekstów w konkursie na recenzję filmową. Zapoznajcie się ze szczegółami – w tym listą filmów do recenzji.

więcej »

Polecamy

Kevin Smith. Sprzedawcy 2

Do sedna:

Kevin Smith. Sprzedawcy 2
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Jay i Cichy Bob kontratakują
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Dogma
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. W pogoni za Amy
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Szczury z supermarketu
— Marcin Knyszyński

Kevin Smith. Sprzedawcy
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Pułapka
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Koniec świata
— Marcin Knyszyński

Richard Kelly. Donnie Darko
— Marcin Knyszyński

Alejandro González Iñárritu. Zjawa
— Marcin Knyszyński

Copyright © 2000- – Esensja. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jakiekolwiek wykorzystanie materiałów tylko za wyraźną zgodą redakcji magazynu „Esensja”.